NAIM FETAJ - NJËMIJË KËNGË KUSH S'I QET FARE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

NAIM FETAJ - NJËMIJË KËNGË KUSH S'I QET FARE

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 22, 2016 11:59 am

NAIM FETAJ


NJËMIJË KËNGË KUSH S'I QET FARE...

( Poetit dhe kengëtarit Agim Gashi )
Nuk të njoha shumë po ma këndove një këngē
Ndoshta edhe me shpirt ndër dhemb

Beso ditē ma ke bërë dhe natën
Kur ma këndove këngên për Haki Povaten

Nuk di çka të të them tjetēr
Ndoshta nuk është marre

( Se pa vdekë nuk kemi qare )

Çou Agim kape sharkinë
Se njëmijë këngë askush s'i qet fare

E na thuj një këngë shqiptare
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi