ÇUN LAJÇI:N'muzg na përftoi Agimi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

ÇUN LAJÇI:N'muzg na përftoi Agimi

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon May 30, 2016 3:09 am

ÇUN LAJÇI:N'muzg na përftoi Agimi


( Agim Gashit )


I kishte ikë vdekjes apo vdekja e kishte braktisë
Këtë nuk na e tha
Por ai tokën e shkeli edhe za nxori para nesh
Ne çele gur gojën
U bamë hapu tokë e Zot na le pa sy
Ai
Erdhi me gjamen ngarkue n'shpatulla
Pak mori nga jeta jonë e idhët e pak nga fjala
Që e breu e preu ngadalë e grimcoi
Kurrë ma s'do t'ju shoh tha se me Juve u lodha
Siç u lodhen para meje Podrimqe Azemat
Ata
Që vargun e shkruen shumë ma bukur se Ju
Dhe nuk fshani


N'shtratin e kujteses për andrrën e amshimit u kthy.Ne vetuem rrudhes së muzgut,
Ecem rrugëve thumbue me vargje kujtimesh
E kur zbardhoi Hana
Përftoi Agimi i tij!


Ennepetal 28.05.2016

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi