AGIM GASHI - SA E POSHTER JETA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - SA E POSHTER JETA

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Apr 14, 2016 8:40 pmAGIM GASHI

SA E POSHTER JETA

Dikush të don të vdekur vetëm të mos hyj borgj për ty
Të don të vdekur për mos me prekë buxhetin e tij
Ata nuk mendojnë se dikur u rriten me mundin tënd
Nuk ju bjen ndërmend se u shkolluan me djesrsen tënde
U rriten dhe erdhen deri këtu me sakrificat e mia
Që parasë sime ende era shkop gome e barot u vjen
Nga policia e soldateska e udbashëve kobzinjë
Hajmedet më thonë se nuk të apim para 
Por as me kerku lëmoshë nuk bën se po na korit
Ma mirë me vdekë më thonë se lëmoshë me kerku
Hajmedet haj kuku për mu


Dhe vjen dita e shkuarjes në atë botë
T´u i thënë lamtumirë të lumes tokë
Vinë te varri qyrraven e lotojnë thua se më dashten shumë
Po po se vetëm i vdekur i dashur jam unë
Krenohen me mua e lavdërohen se kasneca
Oh sa e poshter o njerz kenka jeta

14.04.16
Düren

Foto: Sot gjatë rrezitjes në diell.

KONTONUMRI

Për ata jashtë atdheut:

57 A: Account vith Institution: Raiffesen Bank Kosovo
Prishtina, Kosovo
SWIFT code: RBKOXKPR

Account with IBAN :
XK05 – 1501 – 0010 – 0131 – 3860
_________________________
Beneficiary`s name: AFRIM GASHI
Ndihmë Agim Gashit për sherimin e kancerit
_____________________________________________

Për Kosovë:

59: Beneficiary Costumer Account: 1501001001313860
Beneficiary`s name: AFRIM GASHI
Ndihmë Agim Gashit për sherimin e kancerit


avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zahide Marije Ukaj-MOS KE DERT POET

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Apr 14, 2016 9:14 pm

Zahide Marije Ukaj-MOS KE DERT POETMos ke dert poet
Per ata qe nuk ju kuptojne '
Do ju vjen dita

Per vete te vajtojne'

Njerzit e tille'
Si don as Zoti
Do te perballen
Me t' zeza t ' ketij moti 

Do te pendohen
Por do te jene' vone'
Kur t' rrah per ta
E zeza kumbone'

Kush te perqesh
I nderuari poet
Ai do t' provohet
Ne spital bjen vet

Te lumte' ata miqe
Qe drejt te kuptojne'
Familjet e tyre
Do te lulezojne ' 

Shtrojani doren
Miqesi poetit
Do ju vin te mirat
Si valet e detit . 

Poet , Agim Gashi
S ' te harron miqesia
Te don Atdheu
E shtrejta Dardania

Do te shkruash
Shume' poezi
T ' i kendosh Kosoves
Me t ' bukuren Sharki

Te lutem poet
Mos t ' kesh lot ne sy
Zoti eshte' i meshirshem
Ka dhembje per ty .
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi