AGIM GASHI - HASHIM THAQI KRYETAR

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - HASHIM THAQI KRYETAR

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Apr 06, 2016 8:04 pmAGIM GASHI

HASHIM THAQI KRYETAR


Tanë Kosova zi po mban
Për Hashimin Kryetar,
Jo ska vdekë po u ngjall përsri
Kjo e zeza e shkretë mafi.


I tanë sheshi i Skënderbeut
Ka ndryshu për ceremoni, 
Skënderbeu na ep kurajo
Hajt se nuk bahet ma zi.

Se pat thanë Shaban Polluzha
O ma mut besa nuk bahet, 
Ban ti festë o Hashim Thaqi
Buka n´sofer prap thatë po hahet.

Muti madh u ba atëherë
Dy partite e bajnë me kerr, 
PDK dhe LDK
N´koalicion me MTK.

Mjer Kosova e mjer mileti
Kryetar Thaqi për veti, 
Bashkë me Isen Karanxhoz
Banë Kosoven me dy bajloz.

Po ban populli haj ku-ku, 
Diten e neserme si me kalu, 
Ja ndrrojnë sheshit emnin e ri
Sheshi i rrencave me mafi.


06.04.2016
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi