TË DASHUR NJERZ TË ATDHEUT KUDO QË JENI- URIME PASHKËT! NGA AGIM GASHI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

TË DASHUR NJERZ TË ATDHEUT KUDO QË JENI- URIME PASHKËT! NGA AGIM GASHI

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Mar 26, 2016 3:58 pmTË DASHUR NJERZ TË ATDHEUT KUDO QË JENI- URIME PASHKËT!


NGA AGIM GASHI


Ne jemi kështu su jemi. Historikisht ia nderuam besimin, doket, dhe ritet vllaut të një gjaku.Të krishterë e myslimanë janë ata që atdheun e mbajtën deri në ditët e sotme me të gjitha të mirat e të kqijat që na përcollen në histori. Për tolerancë fetare njifemi në botë. Në botë njifemi edhe për bujari, besnikri e trimëri. Vitet e fundit disi na hmben dhe na u zbehen këto tri vyrtyte të kombit. Të mundohemi që të miren ta kthejmë e të kqijat e huaja ti hudhim larg e më larg.
Qendrimin tim e keni kuptuar:
-Unë i respektoj të gjitha besimet, i dua të gjithë ata që  Zotit i luten shqip dhe ata që atdheut nuk i sjellni dëme por mundohen ta ngrisin.
Nesër është Dita e Pashkëve. Urime shqiptar kudo që jeni me lutjen që ti leni urrejtjet për hirë të ZOTIT ATDHEUT E KOMBIT!
Atdheu na ka neve që të kujdesemi për të dhe njerzit e Tij. Zoti na do vetëm nëse ne sillemi mirë me kombin e atdhuen. Zati na e fali atdheun ta duam dhe ta nderojmë. Mos harroni, se edhe dijeni, se edhe atdheu ynë është tokë e Zotit.
Mos harroni se Arbëria sot është më në rrezik se më parë.  Rrezikohet nga vetë shqiptarët. KUJDES!


Urime motra e vllëzër shqiptar për shumë shekuj tjerë.
Në emrin e Zotit, atdheut e kombit URIME KJO FESTË E MADHE!


Me respekt i Juaji
Agim Gashi!
26.03.16
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi