AGIM GASHI - E BASHKUAR RROFTË SHQIPËRIA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - E BASHKUAR RROFTË SHQIPËRIA

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Feb 21, 2016 12:47 pmAGIM GASHI

E BASHKUAR RROFTË SHQIPËRIA


Kur Ju çupëza puthni flamurin
Si me e puthë mbarë atdheun, 
I epni jetë Ibrahim Rugoves
I falni zemër Skënderbeut.

Gëzohen bjeshkët e Qyqavicës
T´u i përshëndet bjeshkët e Sharrit, 
Roje nderi me armë në dorë
Me dy t´bijtë Shaban Jashari.

Djem e çupëza të atdheut
Puthne, duajeni, g´zohet flamuri, 
Të bashkuar i qajmë malet
Sa i zbusim zemrat prej guri.

Putheni Flamurin e Skënderbeut
Putheni Flamurin e Ismail Qemalit, 
Të bashkuar me një atdhe
Si ndalet hovi më bjeshkës e malit.

Dhe bertitni me një zë
Ju të gjitha çupëzat e djelmënia, 
Unë qaj, ju puth` flamurin
E bashkuar rroftë Shqipëria.

21.02.2016

 —
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi