AGIM GASHI-N´KULLË TË GASHËVE ERDHI IRIA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI-N´KULLË TË GASHËVE ERDHI IRIA

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Feb 16, 2016 10:11 pmAGIM GASHI

N´KULLË TË GASHËVE ERDHI IRIA

Veç dy ditë para Pavarsisë
Dhuratë të bukur dergon Iliria,
Në kulla t`gashëve zbriti ma e bukura
Si ylbere ngjyrash na erdhi Iria.


Mirë se na erdhe Iria e bukur
Me përtri hijeshinë e bukurisë shqiptare, 
Ti bashkë me shoqe do ti prish valles
Si kur vallzojnë të bukurat shtozovjalle.


Mirë se na erdhe për festë të Pavarsisë, 
Edhe unë të prita vargjet me ti shkru, 
Sot feston Akllapi dhe Peja e bukur
Brigjeve të Sitnices zogjet t`u këndu.


Iria moj, mbretneshë e bukurisë
Kah e kapnin tokat tona t´Ilirisë, 
Ne gashët patem fatin, emnin ta përtrijmë,
Ti nderojmë veprat edhe bukurinë!


16.02.16


Me rastin e lindjes së vajzes dhe mtres:
Dafines, Debatikut dhe Noarit Ju uroj gëzime në jetë me Mbretreshen e bukurisë Ilire IRIA.
Erdhi IRIA tek ilirianet e vetë.Urime!avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi