AGIM GASHI - DY LULE T´MJEKSISË

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - DY LULE T´MJEKSISË

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jan 14, 2016 10:09 pmAGIM GASHI


DY LULE T´MJEKSISË


Sot në këtë mëngjes, nga vdekja u nisa,
Vdekja nuk më dashti, këtë nuk e prisja, 
Zoti dy engjuj të mbrojtjes mi dergoj, 
Ishin këto Dr.Luljeta Gashi e Dr.Daniela Kroy.


Dy mantelbardha, dy lule të mjeksisë, 
Humane të njerzimit dhe të dashurisë, 
Dr.Daniela Kroy, moj boja gjermane
Me Dr. Luljeten, bijen tone shqiptare.

Ndihma Juaj njerzimit, zemrat i bashkon, 
Shpresë për të sëmurit, jetrat i shpëton, 
Përkulem para juve, me shpirt Ju nderoj,
Nënat kur Ju rriten, Zoti Ju bekoj.

14.01.2016
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi