AGIM GASHI - URIME FESTAT E FUNDVITIT

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - URIME FESTAT E FUNDVITIT

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Dec 23, 2015 7:25 pm

AGIM GASHI

URIME FESTAT E FUNDVITIT

Unë quhem Dardane
Dhe kam dalë te dera, 
E pres tezen time
Po vjen për Kërshëndella.

Sivjet më ka premtu
Se te ne do të vi, 
Sëbashku do ta presim 
Edhe Vitin e Ri.

Tezja m`bjen dhurata
Ftue vjel në bahqe, 
Unë i fali tezes
Puthje të ëmbla n`faqe.

Më bjen lejthi e arra
Molla edhe dardha,
Unë ja puthi tezes
Ato dy duar t´bardha.

Gëzuar Kërshëndellat
Ju pleq e të ri, 
Shumë gëzime paçit
Për Vitin e Ri! 

23.12.15
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi