AGIM GASHI - ZAMBAKUT TË STRELLCIT

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - ZAMBAKUT TË STRELLCIT

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 20, 2015 3:29 pm

AGIM GASHI

ZAMBAKUT TË STRELLCIT

(Kushtuar Donjeta Pajazitajt që u vra mizorisht nga dora kriminale)

Donjetë lule, e lumja gjanë
Kujtim nanës çka i ke lanë?
Ta kam lanë e lumja nanë
Gjakun tim derdhun nën thanë.

Po pse gjak moj bi dhe n´zemër
Krimineli mos past emen!
Skemi ndi as skemi pa
Me pre burri vasha e gra.

Ah moj bijë Ty të pastë nana
Kush të vrau nën` geshtaja?
Kush ta ndau rriten Ty,
N´male t´Strellcit nën` lajthi?

Ta ban nana vorrin shtrat
E të veshim me duvak, 
N´vend t´xherdekut vorr´ i zi
Me u ba dhe në këtë rini.

Donjetë bijë, e lumja nanë
Ti ngjyn nana duert me kanë, 
Vinë krushqit e lotojnë
N´vorre t`Strellcit nuse t´qojnë.

Fli moj bijë nëpër jehona
Stë harrojnë ma malet tona, 
Të panë mirë, stë humbi nderi
Andaj të vrau krimineli.

Vorri yt për sot e jetë
Pikë takimi na ka mbetë, 
Të vjen nana mall` me mbytë
Me lotë lulet me ti ujitë.

20.12.2015
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi