AGIM GASHI - DY SORKALLET

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - DY SORKALLET

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 17, 2015 7:37 pm

AGIM GASHI


DY SORKADHET


Parlament ty t´u ngjatjeta
I ke dy vasha si luanesha, 
Ma trimnesha ma nuk ban nana
Vjosa Osmani e Alma Lama.


Sot n´Parlament i mshuen telit
Hashim Thaqit e Kadri Veselit, 
Për Kosovë na vyen drejtësia
Jo ma rrenat dhe hajnia.

Ju dy vasha dy sorkalle
Me ju populli hyn në valle, 
Ju nderon i mbar veni
Tanë nji popull mbrapa e keni!

Dilli lind e praron Hana
Rrofsh moj Vjosë e Alma Lama!

17.12.15

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi