AGIM GASHI - TRADHTAARET

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - TRADHTAARET

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Nov 16, 2015 9:08 pm

AGIM GASHI


TRADHTAARET


(Nuk mundem ndryshe të i ndihmoj engjujt përpos me u zbraz mee vargje)

O ju yjë të tokes së përgjakur
O ju engjuj që akoma nuk e dini si duket jeta
Pse po u burgosin kaq të vegjel
Pse po ju vritet lumturia dhe e vëreta

Mjera ajo nënë që vret ardhmërinë e fmiut
I mjerë ai baba që abuzon me shpirtrat e perëndisë
A ua fali Zoti me i rritë e me i qitë në dritë
Apo me abuzime me ua zënë të bardhen dritë

O të mjerë njerz pa tru e pa nder
Shqip ke folë o njeri kur musafiri vinte në derë
Shaktrroni ardhmërinë e lindjes së juaj
T´u ua humbë ndjenjat t´u i bë të huaj

As në mesjetë fëmijët kështu nuk u torturuan
Terlemi arab si ka hije fëmiut shqiptar
Ju që vrani fëmijë e ardhmërinë e kombit
Ju jeni farë e poshter e ndyrë jeni tradhëtar

Çupzave me qumshtin e nanes në buzë
Nuk ju shkon e huaja ajo shami
Ju shitet veten kombin e atdheun
Ky nuk është besimi i Zoti kjo është fetaromafi

Ju që prodhoni kriminel të vritet fëmia
Ka me ju namë Zoti atdheu e Arbëria
Ai që tradhëton familje tokë e atdhe
Është kriminel nuk ka Zot e nuk ka fe

16.11.15
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi