AGIM GASHI - SHIK-O „BACA SHIK“!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - SHIK-O „BACA SHIK“!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Oct 29, 2015 5:41 pm

AGIM GASHI


SHIK-O „BACA SHIK“!


Shik, shik, SHIK, 
Krejt Kosova SHIK,
Tanë kurvar;
Me nga nji ashik.


Qysh ndryshoj dynjaja, 
Njejt sikur n´Kondov, 
Sot pulat i thrrasin 
Vetëm si n´Gjakovë.

Shik me u vesh
SHIK me spiunu, 
UDB-ë e KGB-e,
E kan kalu.

Luje SHIK-o luje
Edhe n´Parlament, 
N´krejt n´vrima t´Kosoves
Hyne e zune vend.

Hyne te Kallashka
Hyne në shtëpia, 
Si zhgjodhe dhunimet
Të mira e të kqija.

Çka të erdhi pranë
SHK-o i dhunove, 
Ata që s´tpëlqyen
I pushkatove.

Tash je ma i forti
Të ka kap pushteti, 
Nuk të lëshon ma
Të ka veç për veti.

SHIK-o, SHIK, 
Shpejt ja ke marr anen, 
Popullit dhe atdheut
Mirë ja kajte nanen.

Kurr mos i zbrit
Nga sofra me mafi, 
Vetë i ka fajet
Pasi t´duron ty.

29.10.2015
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi