AGIM GASHI - LETER MIMOZA KUSARI-LILES

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - LETER MIMOZA KUSARI-LILES

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Oct 24, 2015 6:01 pmAGIM GASHI
 
LETER MIMOZA KUSARI-LILES
Zbuloj terroristë kur rrezikohet edhe kombi e jo vetëm kur rrezikohesh Ti!
 
Zonjë e nderuar!
 
Ne jemi njohur me rreziqet që përjetove kohet e fundit kur pregaditej antaentati kunder jush. Më besoni se isha në meraakosjen e juaj, sepse edhe mua ma kurdisen disa herë. Kësaj radhe edhe Ty e edhe mua na ruajti Zoti, por nuk do të na ruan gjithmonë.
Por, Ty si Kryetare e Komunes së Gjakoves po të rrezikohet mirëqenja kombvëtare. Aty veprojnë banda fetaro-politike, si në Komunen e Pejës, që, poqëse sdo ti ndalni sa më shpejt, ata do ju ndalin Juve dhe neve.

Kush di të Ju  tregon se ku gjendet ky Hoxha Almir Zherka i cili me parat e shkaut fut urrejtje ndërshqiptare me urdhërat e BIK-ut e hoxhollarve të shitur? Në Gjakovë e rrethinë duke bërë plane ugurzeza. Këta janë shumë e të lidhur me të gjitha komunat tjera.
Eshtë patriotizëm dhe atdhetarizëm, të identifikohet ky njeri dhe banda e tij, ku jeton dhe pse vepron në këto mënyra kunder popullit shqiptar dhe atdheut tonë, ku në emrin e UÇK-së formuan banda fetaro-politike me synim marrjen e pushtetit dhe shpalljen e Kosoves pjesë të Kalifatit.
Derisa në Prishtinë grinden për poste e interesa personale, armmiqët e të gjitha ngjyrave po punojnë pa ndal.
Ky është nga Gjakova, ku deri tani armiku ska mund me depërtu për ti çart mardhënjet ndërvllëzërore e ndërfetare.

Disa ditë më para shau Nënën Tereze e kur nuk e arriti qëllimin tani filloi të shan e ofendon fshatrat katolike shqiptare duke shpif se ata nuk e luftuan armikun, kur vetëm unë njof dhe këngë ju këndoj, dhjetrave të tillë dëshmorë.  Ky e harron Mejen e Gjakoves dhe masakren që bëri armiku aty kur vrau e vrau shqiptar derisa u lodh , bashkë musliman e të krishterë.
Pse lejoni hoxhollar të cilet janë que peshë e po e shesin kombtaren me para të gjakosura serbi?
Po cili popull e shtet do ti kishte durue këta tradhëtar kombi, pa qenë edhe shteti me ta (e blenë edhe shtetin), të hanë në[url=#84910339] atdhe[/url] e të punojnë për shkatrrimin e atdheut e për interesa  të huaja?

Edhe ti Mimoza Kkusari Lila, ke dhën shembull të keq duke pritë në zyrat tua hoxhollar që kanë aktakuza për terrorizëm. Andaj, po të luti që mos lejo që mardhënjet ndërfetare e njerzore të luhaten me sipuj të Serbisë siq janë mjekrroshat si Almir Zherka  me shokë.
Sharja dhe ofendimi i figurave kombëtare siç është Nëna Tereze, nuk i bën nder Gjakoves e as Komunës së Gjakoves.

Ja se si shprehet hoxha[url=#27263603] radikal[/url] Almir Zherka:
 
Almir Zherka
faliminderit per ofendim far e flliqt jan ata qe e helmojn shoqrin ton me drrog e fajde e qifti yt far e flliqt jan gjitha fshatrat e gjakoves ku ketojn katoliket e ndyt sepse ata tradhtuan atdheun as nje deshmor as nje fshat se kapi armen ju te shiturit per ket gje as njeher skeni fol sepse ju jeni me te vertet gac e mlune
 
A nuk është propogandë antikombëtare kjo Zonja Kreyetare?
 
Me shpresë se do të bëheni shembulli i pare në atdhe që do t´ua ndaalni hovin të tillëve, Ju përshëndes duke Ju dëshiru suksese në punë!
 
Agim Gashi-Gjermani

24.10.15


Disa foto të cilat për ofenddim dhe disa për ofendim i dergon Almir Zheerka:
Dergon sshkrimin tim mbi të shkolluarit në shtetet e Kalifatit duke i mbrojtë!
Dergon foton e Kufomees së Nënës Treze duke thënë se kjo nuk është shqiptare.Në profilin e tij gjendet eedhe kjo foto ku vetë xhihadisti Almir sshkruan:
"burr dhe grua"

Edhe kësi foto dergon.Nuk ja di qëllimin!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi