AGIM GASHI - KUSH MSHIFET PAS NOFKES “HITORIA E DEÇANIT”?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - KUSH MSHIFET PAS NOFKES “HITORIA E DEÇANIT”?

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Oct 23, 2015 12:11 pm

AGIM GASHI

KUSH MSHIFET PAS NOFKES “HITORIA E DEÇANIT”?Me simbolin e Lidhjes së Prizrenit në profil dhe me emrin “Historia e Deçanit”, në mendhesin e sotëm më “përshëndeti” njeriu i cili më quajti spiun.
Ky person i mshefur dhe i kamufluar në “patriotizëm” të historis, po punojka për xhihadin, pë agjensitë e huaja turko-serbo-arabe, përndryshe, nuk do ti dalka në krah atyre që besheretaven me mjekrra, duke u konvertuar në sekte fetare që si kishim kurr.
Ja çka shkruan ky njeri “patriot”:

Historianët E Deçanit

spihun je
cka po te ben ai djali qe eki postu
me rrena e dallaveret tuaja
ai ka shku ne Haxh me e kry ritin fetar
nomi so bo
bre islamofob


Edhe fjalen „spiun“ sdin me e shkrue, dhe me shumë gabime, po u marrka me histori të Deçnit. Dhe cili kenka këtu spiuni? Unë që su ndala kurr për kombin e atdheun, që nuk spiunova kurr te asnjë agjensi e huaj kriminale, unë që nderova tjeret por që me fanatizëm mbrojta traditen, kulturen dhe historinë e kombit tim, që su ndala asnjëherë për lirinë e kombit për të cilën liri dhash gjak, djersë e mund, apo kjo sorta turko-arabe e cila mbron xhihadin dhe mjekrrat sektashe të paguara me para serbe?
Pastaj më quan “islamofob”! Hajde ta shiqojmë se cili është më islamofob? Unë apo ju që u konvertuat në sektasha duke harruar çdo gjë kombëtare e fetare? Unë që nderoj çdo besim të çdokujt dhe që nuk lejoj që ato besime të na e bastarllojnë kombin, apo ju që harroni kombin dhe përkrahni xhelatet që prejnë e grinë fëmijë?

Këndelluni o njerz. Koha nuk prêt. Ne jemi katandisë si është më së keqi.Shtëpi pa Zot kemi mbetë. Në shtëpinë pa Zot, fqinjët ta bëjnë dasmen. Marrja e botes jemi bërë.
Askush nuk do ta besonte që mud të arrijmë deri në pikat më të ulta të çnjerzores, duke përkrah terrorin, krimin dhe shkatrrimin e atdheut.
Zoti na ndihmoftë!

23.10.15
Düren- A.G.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi