AGIM GASHI - KOMËBTARES SHQIPTARE - VARGJE PËR FITOREN!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - KOMËBTARES SHQIPTARE - VARGJE PËR FITOREN!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Oct 11, 2015 9:27 pm

AGIM GASHI

KOMËBTARES SHQIPTARE - 
VARGJE PËR FITOREN!

Ju lojtar të viseve arbrore
Ju o njerz lojtar futbolli, 
Për një fitore të ëmbël kombi
Pasha Ju, malli na mori.

Erdhi koha dhe momenti
Për ju djelmosha shqipëtar, 
Kombit mbarë, edhe atdheut
Fitore sot i keni fal..


E shfrytzuet shansin historik
Na e dhatë fitoren me e shijue, 
Trojet shqiptare, mbarë Arbnia.
Për Ju kangë sonte ka me këndue.

Ju o djel të atdheut!
Kuq e Zi ngjyrat i mbrotë, 
Për here të pare Shqipnia jonë, 
Do të njifet me vlera n`botë.


Ja pra, pa u ul në tokë me u fal
Të betuar shqip n’Zot e[url=#39017883] ATDHE[/url], 
Luajtet kambët, lozët topin, 
Dhe fitore na falët ne.


Këtë dhuratë që na e falet Ju
Zoti vetë Ju ka dergu,
Me fitore t’paster shqiptare
Popullin e atdheun me e nderu..

Lozet topin, dhatë gola,
Me lojë-fitore gëzuat Arbninë,
Do të jeni hero t’kombit
E nderuat Shqipninë.

Para Ju djemt e Kastriotit,
Me shqiponjen në gjoks e zemër,
Me fitoren që na e falet
Arbnia ka tjeter emër. 


Para kombëtare për Zot e Atdhe
Mbarë një popull mbrapa e ke, 
Ju pret Franca dhe kampionati
Armiqët tanë po i plas inati.

Këndo e qeshu oj Nanë Arbëni
Këngë të bukura me këndu,
Unë rapsodi me mërgimtarët
Sëbashku kangen e kem fillu.


Do të festojmë deri n`mëngjes
Kur vine djemt bashkë me fitoren, 
Sonte ngreni vllaznisht gotat,
Askush ma se shiqon oren.

07.10.2015
11.10.2015
Düren

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI - KOMËBTARES SHQIPTARE - VARGJE PËR FITOREN!

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Oct 12, 2015 1:41 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi