AGIM GASHI - KOMËBTARES SHQIPTARE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - KOMËBTARES SHQIPTARE

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Oct 07, 2015 8:16 pm


AGIM GASHI


KOMËBTARES SHQIPTAREJu lojtar të viseve arbrore
Ju o njerz lojtar futbolli, 
Për një fitore të ëmbël kombi
Pasha Ju, malli na mori.


Ka ardhë koha dhe momenti
Ju djelmosha shqipëtar, 
Kombit mbarë, edhe atdheut
Një fitore me ia fal’.


Kemi shansin historik
Atë fitore me e shijue, 
Elbasanin dhe Arbërinë
Me histori t’re me nderue.


Ju o djel të atdheut!
Kuq e Zi ngjyrat mbro, 
Edhe pak orë trojet shqiptare
Do t’ju shpallin Ju hero.


Lene kryqin edhe faljet
Betohuni shqip n’Zot e atdhe, 
Luani këmbët, lozne topin, 
Një fitore falna ne.


Kjo do t’jetë dhuratë nga Ju
Zoti vetë Ju ka dergu,
Një fitore t’paster shqiptare
Popullit Ju me ja dhuru.


Lozne topin, epni gola,
Me lojë ta mundim Serbinë,
Do të jeni hero t’kombit
Kur nderoni Shqipërinë.

Para djemt e Kastriotit,
Me shqiponjen në gjoks e zemër,
Me fitore që do t’na falni
Arbëria merr tjetër emër.


Para kombëtare për Zot e Atdhe
Mbarë një popull mbrapa e ke, 
Forca, forca o djem bujar
Ju shpresa e sportit shqipëtar.


07.10.2015
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi