AGIM GASHI GJYSHI IM BAJRUSH GASHI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI GJYSHI IM BAJRUSH GASHI

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Oct 04, 2015 9:21 pm

AGIM GASHIGJYSHI IM BAJRUSH GASHI


Ti ngrite kullën e rrënuar të gashëve
Se armiku kund vend nuk na linte


Krenar ishe e me krernari jetove
Kujt borgj si mbete kur me lamtumirë shkove

Borgj as atdheut si mbete o Gjyshi im
Pushka jote ishte lajmtare për liri

Na e le trashëgim dashurinë për atdhe
Për një shtet e një flamur një gjuhë Zot e fe

Ëndërrat tua nuk u përmbushen o Gjyshi im
Shqiptarët sot punojnë për ndarje e shkatrrim

Ju gjenerata që u bëtë dhe për komb e atdhe
Pa u bë mirë këtu qetësi sdo të keni atje

Gjyshi im i dashur ti rrënja dhe themeli i kullës sonë
Në zemrat e kujtimet tona do rrosh përgjithmonë


Edhe Vajnika me Okllapin kujtimet i freskojnë
Në varret tona njertzit e një gjaku pushojnë

04.10.2015
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi