AGIM GASHI-MIKU IM GOJART SELIMI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI-MIKU IM GOJART SELIMI

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Sep 26, 2015 8:39 pm


AGIM GASHI

MIKU IM GOJART SELIMI

Sot kam dal n'Lipjan të bukur
Këtu në mesin e Dardanisë,
Jamë takue me Gojartin
Mikun tim ma të ri.


U përshëndetëm dhe u përqafuam
E bëmë edhe një fotografi,
Unë, axha Agim Plaku,
Me Gojartin mbushur dashuri.

Lipjani i jonë buzë Sitnicës
E rrokë gazi e hareja,
Kur shetisin shend e verë
Si Gojarti, gjenerata t'reja.


Rrituni se ju pret atdheu
Që t'na vini për jetë e mot,
Se këto gjenerata t'vjetra
Deri tash e kanë ba skllot.


Të përshëndes Gojarti i vogel
Me këto vargje e poezi,

Me ju krenohemi mësues e prindër
Shpresa jonë për ardhmëri.


26.08.2015
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi