AGIM GASHI - TI KE SHPIRT E RRËNJË ARBËRIE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - TI KE SHPIRT E RRËNJË ARBËRIE

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Sep 09, 2015 3:39 pm

AGIM GASHI

TI KE SHPIRT E RRËNJË ARBËRIE!

(Kushtuar mërgimtarit patriot Harry Bajraktarit)
Njeri i thjeshtë, njeri me vlera, 
N´mërgim nderohet si i pari,
Me t´vërtetë ai është më i miri, 
Shqiptar plot vlera, Harry Bajraktari.

Ti o Harry që kurr s´të preka
Nuk pata rastin me ta shtri doren, 
Të t´përqafoj vllëzërisht o vlla,
Që nderove lart diasporen.

Ti që rrënjen Shqipëri e ke, 
N´zemrën tënde e mban atdheun, 
Me atë zemër nderon trimat
Nderon jetën e Skënderbeun.

Nderon plagët e mëmëdheut
Nderon shkrepat e Kosovës, 
N´zemër mban shpirtin e Markut, 
Mban dhe shpirtin e Ibrahim Rugovës.

Aty flen qetësisht madhështore
Shpirti i Gonxhes, asaj Shenjëtrore!
Si i ka pas rrënjet shqiptari
Shif madhshtinë te Harry Bajraktari.

Ti o Harry i Bajraktarëve
Që t´nderojnë e të bëjnë nder, 
Tash e ke kujtim flamurin
Akademik Marku që ishte mbshtjellë.

Amanetin e madh të burrit
Dergove n´vend o atdhetar, 
Amanet na e la Mark Krasniqi
Për me bë Bashkimin Kombëtar.

Ti nderon kombin e atdheun, 
I nderuar gjithmonë je ti, 
Përshëndetje t´mia vllëzërore
Ti dergoj me këtë poezi.

09.09.2015
Düren


avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI - TI KE SHPIRT E RRËNJË ARBËRIE

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Sep 09, 2015 6:34 pmAgim Gashi: Ti ke shpirt e rrënjë Arbërie!

(Kushtuar mërgimtarit patriot Harry Bajraktarit)Njeri i thjeshtë, njeri me vlera,
N´mërgim nderohet si i pari,
Me t´vërtetë ai është më i miri,
Shqiptar plot vlera, Harry Bajraktari.


Ti o Harry që kurr s´të preka
Nuk pata rastin me ta shtri doren,
Të t´përqafoj vllëzërisht o vlla,
Që nderove lart diasporen.


Ti që rrënjen Shqipëri e ke,
N´zemrën tënde e mban atdheun,
Me atë zemër nderon trimat
Nderon jetën e Skënderbeun.


Nderon plagët e mëmëdheut
Nderon shkrepat e Kosovës,
N´zemër mban shpirtin e Markut,
Mban dhe shpirtin e Ibrahim Rugovës.


Aty flen qetësisht madhështore
Shpirti i Gonxhes, asaj Shenjëtrore!
Si i ka pas rrënjet shqiptari
Shif madhshtinë te Harry Bajraktari.


Ti o Harry i Bajraktarëve
Që t´nderojnë e të bëjnë nder,
Tash e ke kujtim flamurin
Akademik Marku që ishte mbshtjellë.


Amanetin e madh të burrit
Dergove n´vend o atdhetar,
Amanet na e la Mark Krasniqi
Për me bë Bashkimin Kombëtar.


Ti nderon kombin e atdheun,
I nderuar gjithmonë je ti,
Përshëndetje t´mia vllëzërore
Ti dergoj me këtë poezi.


09.09.2015
Düren


http://botapress.info/agim-gashi-ti-ke-shpirt-e-rrenje-arberie/
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI - TI KE SHPIRT E RRËNJË ARBËRIE

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Sep 09, 2015 7:49 pm

KOHA E DREJTA E UJIT TË PIJSHËM
 
Me kohën e saktë të efektit të ujit në trup marrë
 
   Dy gota ujë - pas awakening- do të mundësojnë për të ndihmuar organet e brendshme
 
    Një gotë me ujë - 30 minuta para ushqimit - ushqim rehati tretje
 
   Një gotë me ujë - para se të marrë dush -A mund të ndihmojë në uljen e presionit të gjakut
 
    Një gotë me ujë - para se të shtrat - për të parandaluar goditje apo sulm në zemër
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI - TI KE SHPIRT E RRËNJË ARBËRIE

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi