AKADEMISË SË SHKENCAVE DHE ARTEVE TË KOSOVËS – PRISHTINË

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AKADEMISË SË SHKENCAVE DHE ARTEVE TË KOSOVËS – PRISHTINË

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Sep 01, 2015 5:37 pm


AKADEMISË SË SHKENCAVE DHE ARTEVE TË KOSOVËS – PRISHTINË

KËRKESË

TË PËRJASHTOHET MUHAMET MUFAKU NGA ASHAK – I ARMIK I SHQIPTARËVE

Historiani me prejardhje nga Kosova, Muhamet Mufaku, që jeton në Lindjen e Mesme, tash e sa kohë është anëtar i jashtëm i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës.
Ai në vazhdimësi përhap tezën e tij idioteske se gjoja shqiptarët paskan prejardhje arabe. 
Ky turko-arabo shqipfolës, jo që propogandon kunder shqiptarëve, por në vazhdimësi i del krah serbisë dhe bandave çetnike, duke arsyetuar terrorin dhe gjenocidin serb ndaj shqiptarëve. Mufaku edhe ishte bërë doktor shkencash, si thotë edhe Ismail Kadare, me tezen e tij të mbrojtur „Zanafilla arabe e shqiptarëve“.
Ja se çka shkruante Kadare në librin e Tij “Mëngjeset në Kafe Rostand”:
“Prishtinë. Tanke në rrugë. Në universitetin gjysmë të braktisur, ndërsa shokët copëtoheshin nga tanket, në një kthinë të heshtur, një student nga Peja vijonte të shkruante doktoraturën e vet: “Zanafilla arabe e shqiptarëve”. Është doktori i ardhshëm Muhamed Mufaku. Ai që do t’i gjendej pranë Serbisë në orët e këqija të saj. Më pranë se tanket”.

Antar i jshtëm i ASHAK-ut, Mufaku u zgjedh në vitin 2008 në sektorin e Shkencave Shoqrore.
Antar i jashtëm i ASHAK-ut është edhe Kadareja, shkrimtar kombëtar e botror. 
Na e merr mendja se për te dytë aty nuk ka vend. Ose mbajeni Mufakun i cili degjeneron historinë dhe çështjen kombëtare shqiptare, ose mbajen Kadarenë i cili një jetë të tërë u mundu për kombin, atdheun dhe lirinë e tij.
Kerkojmë që të zgjidhni kërkesen tonë, dhe urgjentisht Mufaku të përjashtohet nga ASHAK-u si armik i shqiptarëve.

Në emrin e shumë mërgimtarëve dhe të atyre që duan ti bashkangjiten kësaj kërkese, 
Agim Gashi-Gjermani.

01.09.15

Në foto: Doktori antishqiptar Muhamet Mufaku
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi