AGIM GASHI - GËZIM KELMENDI ME BANDAT E TIJ PO E SHKATRRON ATDHEUN

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - GËZIM KELMENDI ME BANDAT E TIJ PO E SHKATRRON ATDHEUN

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Aug 16, 2015 4:36 pm
Deputeti i Parlamentit të Kosovës, propoganden e tij e bënë në xhamiaAGIM GASHI - GËZIM KELMENDI ME BANDAT E TIJ PO E SHKATRRON ATDHEUN


Kosova ska më as ligje e as njerz!
 
Simboli i partisë së Gëzim Kelmendit "Fjala"

Gëzim Kelmndei, një mjek stomotolog i dështuar, dhe i cili i takon pakicave kombëtare në Kosovë, por që i njejti vepron dhe shkatrron në emrin e shqiptarëve, dita-ditës po bëhet mafiozi më shktarrimtar i qështjes kombëtare në trojet tona.
Dihen veprimet publike që i bëri ky mafioz turko-arabo-fetar, fjalimet ne Parlamentin e Kosoves, intervistat dhe urrejtja e hapur që tregon ndaj shqiptarisë, historisë, kultures, tradites dhe personazheve të ndritura kombëtare.

 
Dhe tani Gëzimi, ka fillue një aktivitet tjeter i cili me hapa shumë të shpejt po e ngrit në rangun e milionerëve mafioz që ka Kosova. E për tu bërë milioner, Gëzimi e di se me djersë nuk ka mundësi, por ka rrugë tjera të cilat si shumë matrapaz e karaxhoz të atdheut, po i shfrytzojnë lirshëm dhe në sy të ligjit e policisë.
Aktivitetet e tilla si të Gëzim Kelmendit, sot paguhen majmë nga armiqët e atdheut tonë. Ky njeri merr para nga donatorë turko-arab, por tani i ka filluar edhe kërkesat në mërgarë. 
Gëzimi e di, se që nga lufta e këndej edhe mërgates shqiptare ia fshinë trurin. Mbyllen mijëra Klube Shqiptare dhe në vend të tyre hapen xhamia, sollen literatur islame, vehabiste e sektashe, duke injoru e zhdukë nga faqja e dheut çdo liber shqip dhe çdo gjë që i takon kultures dhe traditës kombëtare.
Gëzim Kelmendi në Suedi


Shqiptarët e mërgatës, shumica,  më nuk janë shqiptar por një përzierje turko-sllavo-arabe e cila përzierje është shumë e rrezikshme për kombin e atdheut. Edhe ata pak shqiptar që mbeten, vështirë se do të mund ta kthejnë identitetin e shqiptarëve atje. E njejta gjë ndodhi në Maqedoni, Preshevë e Bujanovc, e tani edhe në Kosovë e në të gjitha trojet tona!
Vizita e tij në pranveren e sivjetme Gjermanisë, sëpari Hanoverit e pastaj qyteteve tjera, ishte aranzhuar nga kriminel dhe hajna banditesk të Gjermanisë, zakonisht boshnjak të Mitrovices dhe ashkali nga Peja e trojet tjera. Gëzimit i organizuen tubime të mshefta dhe publike, ku tema kryesore e ligjeratave të tij ishte: „Të angazhohemi për ruajtjen e islamit në Kosovë“.
Me këtë rast Gëzim Kelmendi dhe banda e tij, mblodhen shuma marramendëse parash, bile edhe nga disa biznismen atje, krejt me qëllim të përforcimit të partisë së tij të posa formuar „Fjala“, e cila në program ka luftimin e kombit shqiptar, asimilimin e tij, shkatrrimin dhe formimin e shtetit islamik në Kosovë. Gëzimi nuk vizitoi vetëm Gjermaninë, por turnetë e tij të shpeshta në Zvicer, Suedi e vende tjera, janë frytdhënse nga ana e lekut.
Gëzimi këto ditë në qytetin e Pejes bleu pllac për ndertim, ku me parat e plaçkitura në mërgatë me mashtrime e shpërlarje truri të rinisë shqiptare, do të nderton ordinanca, shtëpi, seli partie dhe blerje njerzish siq janë: Golg Teneqja , Gjurgoviqët e mafioz tjer mjkerrosha e vehabista.
Jaranat mafioza të Gëzim Kelmendit 

Para pak ditsh, një miku im nga Hanoveri i Gjermanisë më shkruante:
“ Pore qka eshte me randesi aj ma von e ka mbajte nji takim te msheft dhe ka mbledh te holla nga naivet dhe disa idiot ketu ne Hannover me qellim se do te formoj nji Parti politike pere brojtjen e vlerave Islame (po ku ka vlera islami bre burre,se paku ky eshte mendim i imi personal).Pore qka eshte prap me randesi ne Hannover po flitet se me ate mjete ka blere platc ne Peje pere shpi private,keto fjale ne Hannover kane marre dhene si thote populli.“
Për të qenë më origjinal, pjesen e kësaj letre të gjatë, po e qes pa e redaktu.

Deklaratat e Gëzimit se gjoja „terrorizmi nuk na takon“ e pordha tjera gëzimjane, janë mashtrim që e hanë policia e drejtësia kosovare. Gëzimi është i menqur. Ai ua ngjyn edhe disa policëve e udhëheqësve, andaj flet si të don, shkon në intervista kur të don dhe në cilindo TV.Paraja e kthen ujin përpjetë. Ndarja nga Ferd Agani ishte me marrveshje. Donacionet nga Turqia e pikrisht nga Erdogani, janë burime që nuk shterren kollaj. Marrin fonte te dy palët tani dhe se te dy palët e punojnë të njejten punë.

Tani edhe do të jetë vonë të luftohen këta njerz. Derisa politikanët tanë e lanë atdheun tonë në mëshirën e agjenturave të huaja armike, dhe vetë u sulen në plaçken e turpshme të popullit e atdheut për tu pasuruar, ka qenë e ditur se një mallkim i rëndë do ti arrijë atdheut tonë.Zoti shef kudo dhe çkado. Ai, kur po e shef se lufta për pushtet tek politikanët harambasha e karaxhoza të atdheut, është e pamshirshme në dëmin e atdheut, atëherë edhe mallkimi është i pritur.
A e dini ju se Gëzim Kelmendi dhe banda e tij, kanë shumë profile të shumta në rrjete sociale, dhe sa të munden i shajn e kercnojnë njerzit që nuk mendojnë si këta. Kjo bandë e organizuar dhe e shpërndarë në të gjitha trojet tona, paguhet majmë nga qarqet antishqiptare, dhe se janë në gjendje të kryejnë krimet më makabre në atdheun tonë, të njejta si ato të xhihadit në Siri e Irak. Ma parat e marra nga armiqët shekullor të shqiptarëve, çka është edhe më e keqja e këtyre banditëve, kanë ble edhe njerz në politikë, gjyqësi, polici e kudo. Mu për këtë edhe veprimin e bëjnë haptas dhe pa asnjë frikë.
 
Sipas të gjitha gjasave, këto grupe bndash „hoxhollarësh“, „imamësh“, hajnave të profileve të ndryshme, njerzëve me të kaluar kriminale e ish të burgosur për drogë, dhunime e krime tjera, udhëheqjen do ta kenë tek krerët e qeverisë dhe SHIK-u, por edhe nga krerët e BIK-ut.
 

Gëzi Kelmendi falet në lokalet e Qeverisë së Kosoves

Tani burgosen imamët e hoxhollarët, por jashtë burgjeve janë ata që do ti nxjerrin si qimen nga tlyeni. Kështu punojnë kudo në botë bndat mafioze. Sëpari blejnë shtetin e pastaj e shkatrrojnë atë.
 
Këto banda që mashtrojnë gjakun e ri të kombit, ua fshinë trurin dhe shkatrrojnë qenjen kombëtare, skanë asgjë me Allahun, as me Zotin, as me Kuranin, as me Biblen e as me besimin.Këta janë regjur për mashtrime, tradhëti e punë kriminale. Mbi të gjitha te këta njerz është paraja të cilën e marrin, e të cilat para lëshojnë aromen e krimit e të gjakut.
 
Këtu fajet do ti mbajnë mbi vete edhe hoxhollarët tanë të edukuar kombëtarisht, e të cilët nuk veprojnë me trimëri pët ta marrë situaten në dotë, e për ta shpëtuar islamin tradicional që e kishim me shekuj. Ky islam i radikalizuar dhe i kamufluar, nuk i përngjan islamit, as besimeve njerzore, kunder të cilit jemi ne si shqiptar por edhe bota mbarë. Një dallim është këtu mes botës e neve, ku bota po e shef rrezikun nga kjo rrymë shkatrruese, ndersa shqiptarët spo e shofin sepse paraja ua ka mbyll sytë.
Gëzim Kelmendi dhe njerzit si ta, sot janë marrja e ligjit, marrja e Qeverisë dhe e Parlamentit, marrja e fesë dhe e xhamijave, marrja e tanë kombit dhe atdheut. Me mjekrra injorantesh, me vehabizëm dhe radikalizë islamik, askush deri sot ska arritë as studime e as vizita në platetet tjera, edhe pse terroristi Taip Erdogan deklaron se ata paskan vizitue Hënën para 300 vitesh.
Bota për këta njerz akoma është e rrafshtë mu si truri i tyre.


Këso ordinance ska as në Gjermani. Kah i mori Gëzimi parat?Gëzim Kelmendi u bë vizita vehabistëve kudo që ndodhenGëzim Kelmendi falet judo për me i mashtru të tjeret.
Kah nuk i shtini hunt edhe ky vetëm kunder kombit shqiptar
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi