Idajet Sejdiu - AGIM GASHI RAPSOD DHE KRIJUES NDER VITE...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Idajet Sejdiu - AGIM GASHI RAPSOD DHE KRIJUES NDER VITE...

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Aug 11, 2015 9:30 pmIDAJET SEJDIU


AGIM GASHI RAPSOD DHE KRIJUES NDER VITE...

Te kujtosh koherat kur zeri i rapsodit te madhe AGIM GASHI ushtonte neper skena te ndryshme te folklorit,me te vertet te renqethet trupi dhe te ngjallen emocione te medha.
Rapsodi AGIM GASHI eshte nje nder kengetare qe i beri balle cdo stuhie komuniste,dhe fare pa mos me ju dridhe qerpiku shpaloste vujtjet e trimerin e herojve tane qe luftuan e flijun jeten neper vite.Ne shum koncerte e tubime te ndryshme me karakter kombetare ka qene prezent,dhe nga zeri i tij te bilbilit publikut, e ne vecanti mergimetarve u pikonin lote nga syte.
Zeri i tij si ze pushke, ne gershetim me tingujt e embel te SHARGISE qe kur se leshoj nga dora tregojn aftesit e nje rapesodi te vertet e me bagazh te madhe te thesarit tone folklorik.
Te lumte i nderruar AGIM GASHI per kete pasuri te madhe folklorike qe na e dhurove dhe dote ngel gjeja me cmuar per brezat e ardheshem.
Pranoni pershendetjet e mija vllazerore nga TETOVA e jone HEROIKE.

Agim Gashi O vlla i dashur Idajet, të falenderoj shumë për këto fjalë të bukura e plot shpresë njerzore. Mbushem emocione plot kur shof se njerzit akoma smë harruan. Do ta marr këtë shkrim e do ta vej në nga librat e mia nëse Zoti më ep jetë!

Idajet Sejdiu I nderuar vlla AGIM,ju jeni simbol,jeni nje ylle i folklorit qe nuke shuhet kure,ju jeni rapsod qe nga thesari i bukur kombetar folklorik nxoret shum kenge...jeni krijues,qe ralle kushe i ka keta aftesi..ju jeni ai qe une jua kam zilin,por edhe knaqem qe te kemi i nderuar vlla AGIM GASHI..

Agim Gashi Ju falenderoj nga zemra miku im. Rrofsh sa malet Ti, bashkë me Sharrin e Xhemes, bashkë me popullin atje dhe Iliriden. Lutemi që populli ti kthehet traditës dhe kombëtares!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi