Urimet e Ditëlindjes

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 1:27 am

Urimet e Ditëlindjes 

Vëlla Agim, të uroi dhe dëshiroi nga zemra edhe shumë e shumë ditlindje, ti festofsh dhe të keshë shëndet e lumturi.Naime Bajrami:Urime ditlindja baca Agim Gashi te uroj shendet dhe cdo te mir...
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 11:18 am


Reshat Murati


[ltr]Urime ditelindjen, i gezofshe.........me erdhi keq ma ta qite ne murin tand, se ndoshta nuk te pelqen fotoja.[/ltr]
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 11:24 am
Faruk Ibishi
Urime z.Agim Gashi
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 11:26 am
Lusia Gojani-Shummm urime z gashi
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 12:33 pmSanie Rama

Shume urime miku im flori te uroj nga shpirti mbarsi shendet gezimi qofte me ju gjithmon rrosh sa maletedhe 100 te tjera perqafime nga larg!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 12:35 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 12:47 pm


Ali SylejmaniUroj te te plotesohen te gjitha deshirat qe nuk mund te paguhen mete holla,
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 12:50 pmMonda Hamitaj


Edhe 100 vite the lumtura plot shendet , zoti te dhent vac lumturiavatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 2:48 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 2:48 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 2:50 pm

Autor i shkrimit Ismajl Rexhepi

Enlarge this image Click to see fullsize


Fshati Akllap, është vendi më i thellë malor i komunës së Lipjanit. Po të hyjë njeriu për herë të parë në këtë fshat, do të jetë i fascionuar me mrekullitë që ka ditur t’i krijojë vetëm natyra. Aty shihet një peizazh që vështirë mund ta kenë fshatrat tjera. Një pjesë e Akllapit, nga malet e Zhegocit dhe të Janjevës, është e rrethuar me drurë të bukur, ndërsa dy anët tjera janë me kullosa, që magjepsin me pamjen e tyre.
Por, gjithë këtyre bukurive të rralla të natyrës, një numër jo i vogël i familjeve nuk ia ditën vlerën, ata u shpërngullën nga fshati, mendonin se diku në Lipjan, do t’i presë “xheneti”, dhe se do të jetojnë pa punuar fare. Të tillët, s’do mend, besojmë se tash janë penduar, por duket se është bërë vonë. Disa i shitën si mundën pronat e tyre, të tjerët i lanë shtëpitë e boshatisura dhe arat djerrina. 
Akllapasi që ende jeton në këtë fshat, mbi 17 kilometra nga qendra komunale e Lipjanit.
Fshati Akllap gjatë luftës qe djegur thuaja në tërësi nga barbaria serbe, po ashtu patë edhe të vrarë e të lënduar. Në mbrojtje të familjes kur forcat serbe donin ti zinin të gjalle në shtëpin time rreth 20 persona nga dora serbe u vra Ibrahim Gashi i cili ishte duke ardhur të ju tregonte dhe ti tërhiqte nga rreziku.
Fshati Akllap ka kushte ideale për të ushtruar shumë veprimtari bujqësore, në rend të parë është blegtoria. Përderisa para lufte kishte familje që posedonte 200 deri 300 dele, apo më mirë të themi i gjithë fshati i kishte mbi dymijë dele, për çka edhe mori nofkën fshat i dhenve, sot as njëzet copë dhenë nuk mund t’i gjeshë.
Më parë Akllapi ka pasur 104 shtëpi, ky numër sot është përgjysmuar, edhe pse fshati ka rrugën e asfaltuar, shkollën e plotë fillore, dyqan, ujë që të pikë në ballë nga të ftohtit, i cili vjen nga burimet dhe rëniet e tij të lira nga malet. 
Kushte ideale për t’u marrë me bujqësi
Këtu toka punohet nga banorët që mbetën pa e lëshuar fshatin, ndërsa bujqit zakonisht kultivojnë kulturat buqësore, si grurë dhe misër, mirëpo nuk mungojnë as kulturat tjera, si patatet, lakrat, fasulja… Me një fjalë, të gjitha kulturat kopshtare. Po ashtu, fshati Akllap njihet edhe me kultivimin e shumicës së pemëve, të cilat na i dhuroi fuqia e Zotit.
Fshati me shumë histori kombëtare
Fshati Akllap ka një histori të begatë kulturore e kombëtare, sepse këtu lindën e u rritën atdhetarë të shumtë, siç ishte Rexhep Akllapi… Ndërkaq, gjatë kohës sa gjendej Kosova nën okupimin serb, në Akllap kanë gjetur vend për të zhvilluar veprimtari politike e kombëtare shumë figura të njohura kombëtare. Jo vetëm kaq. Akllapi ka edhe një histori tjetër të vecantë, sepse këtu gjendet një kishë eremite që mendohet se më parë ishte hyrje e minierës, por që u adaptua më vonë si kishë. Hyrjet e tilla të çojnë deri në fshatin Vukoçincë dhe në Janjevën e lashtë.
Këta pak banorë, që ende kanë mbetur në Akllap, u shprehën se një ditë jo të largët, pra nisur nga braktisja e fshatit që është duke ndodhur, ky fshat do të mbetet në kujtesën e njerëzve me fjalët: Na ishte një herë këtu një Akllap.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 2:51 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 3:08 pm


Mevlude Rudari Gashi‎Agim Gashi
Shumë urime shendet mbaresi te gjitha te mirat
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jul 27, 2015 3:21 pmavatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 29, 2015 1:02 pm


Muharrem SalihajAgim Gashi
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 29, 2015 1:02 pm


Ajten Noeske‎Agim Gashi


Edhe shum tjera i pritsh me shum shendet Agim
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 29, 2015 1:03 pm


Merita RexhajAgim Gashi
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 29, 2015 1:04 pmElmira Muja‎Agim GashiBaci Agim,
I lindur ne shenjen e Luanit do te thote te jesh:
i sigurt,i vendosur, ambicioz,besnik, inkurajues, shpresedhenes, pretendues,dominues....te gjitha keto juve nuk ju mungojne. Uroj qe ne vitet qe vijne asnjera te mos ndryshoje!
HAPPY BIRTHDAY !
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 29, 2015 1:04 pmGani Orana‎Agim Gashi

Korrik 27 · 

 
Gëztuar Ditëlindjen Bac Agim ju deshiroj shëndetin dhe që të keni një jetë te shëndritshme ne vazhdim,,,ju bekoftë i Madhi Zot.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 29, 2015 1:05 pm


Janulla RrapiAgim Gashi
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 29, 2015 1:05 pmUrime Ditelindjen Edhe 100
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 29, 2015 1:06 pm


Rame Smajlaj‎Agim Gashi

Korrik 27 · 

 
Gezuar Ditelindjen!,i nderuar poet,suksese ,shendet e te bukur jete...
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 29, 2015 1:07 pmMarjan Dodaj‎Agim Gashi

Korrik 27 · 

 

Fshehur nga kohështrirjaAgim Gashi | Urime dita e lindjes!
 — me Agim Gashi.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 29, 2015 1:09 pmArbnesha Mushkolaj‎Agim Gashi

Korrik 27 · Përpunuar · 

 
Urime ditėlindjen shėndet e gjitha tė mirat.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 29, 2015 1:10 pm


Naski Rexhallari
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet e Ditëlindjes

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi