AGIM GASHI - SHQIPTARËT E MIRË DHE TË KQINJË

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - SHQIPTARËT E MIRË DHE TË KQINJË

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jul 09, 2015 9:09 pm

AGIM GASHI

SHQIPTARËT E MIRË DHE TË KQINJË


Ma kan gerditë edhe fenë e edhe jeten disa shaklamana analfabet të cilët flasin në emrin e myslimanëve s i shumicë e kombit e krejt duke ofenduar të tjerët ashpër.
Ju thash kështu: 
-Pasha besen po rreni.Po rreni sa jeni të mdhej se ky popull me shumicë është shqiptar e me pakicë magar e turko arab.
Shqiptarët nuk ndahen në fe. Ata e kan një besim dhe ai është besimi i shqiptarit me Zotin.


Por shqiptaret ndahen në dy grupe:

1.-Shqiptar të mirë dhe
2.-Shqiptar të kqinjë.


Shqiptarët e mirë janë:


- ata që sëpari nuk e tradhëtuan e as sdo ta tradhëjnë atdheun asnjëherë;
-ata që luftojnë për atdheun pa paramendime që nesër pas çlirimit do të sillen me atdheun si me pronë personale;
-ata që e mbrojnë atdheun jo vetëm nga armiku por edhe nga kulturat e armiqëve tanë të na futen në mesin tonë;
-ata që nuk e vjedhin dhe e shesin atdheun;
-ata që nuk e veshin veten me grada e nishana pa i meritu fare;
-ata që nuk pranojnë poste politike pa merita, nuk bahen edukator nëse nuk e di edukimin, ata që bëhen hoxhollaar e priftërinjë kombëtar duke lutur Zotin shqip e për atdhe;
-ata të cilët e nderojnë gjuhen e traditat e tyre, jeten shqiptare, tokat e Ilirisë, e sshumë e shumë.Ka shumë me çka mundet shqiptari me u bë i mirë!


Shqiptarët e kqinjë janë:


-tradhëtaret e spiujt e shtetit dhe atdheut;
-ata që vjedhin atdheun;
-ata që i vrajnë bijtë e atdheut;
-ata që luftojnë për tokat e huaja e të veten e lënë në robëri;
-kleri fetar që me propoganden e tyre kunder atdheut vrajnë mendjen e shëndosshë të rinisë kombëtare;
-elita politike e cila i gjason kësaj të sotmes me të gjitha të kqqijat;
-imoralistët, karaxhozët, kurvarët, lavirët, flliqanët tjerë qqë ndysin simboletr tona kombëtare etj.etj.

Nuk më mbetet tjeter përpos me i lutë këta të dytët të mos më shajnë më e të mos kercnojnë më, sepse nuk jam kunder shqiptarëve por kunder tradhëtarëve.Kursejeni veten nga idiotizmi se e keni tepru!

Zoti e bekoftë Shqipërinë e shqiptarët!
Në emrin e Zotit Rroftë Shqipëria!

09.07.15
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi