AGIM GASHI - MËRGIMTARËT NGA WUPERTALI I GJERMANISË NDIHMOJNË FAMILJEN PACOLLI NGA JANJEVA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - MËRGIMTARËT NGA WUPERTALI I GJERMANISË NDIHMOJNË FAMILJEN PACOLLI NGA JANJEVA

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jun 21, 2015 12:58 pmAGIM GASHI
 
MËRGIMTARËT NGA WUPERTALI I GJERMANISË NDIHMOJNË FAMILJEN PACOLLI NGA JANJEVAFamilja Pacolli nga Janjeva
 
Duke parë gjendjen e mjerueshme të familjes së Bashkim e Vahide Pacollit dhe tetë fëmijëve të tyre, si dhe familjeve tjera, Arben Gashi nga Janjeva, në emrin e Klubit „7 Shtatori“ të Wupertalit, dhe me ndihmen Rrahman Ismajlit, Kadri Emirit, Fadil Beqirit, Blerim Pajazitit, Fahruk Hasanit, Ardian Shabanit, etj. organizuan Turnir Fitbolli në Verlbert të Gjermanisë (NRW), më 14.06.2015 me qëllim të ndihmës së dy familjeve shumë të farfëra në Janjevë.
Arben Gashi si iniciatori kryesor, dhe me ndihmen e miqëve, atë ditë Turniri, ku moren pjesë disa ekipe në Futboll të vogel. Gjatë kësaj dite të këtij organizimi, u mblodhen 1285 Euro, të cilat në dy pjesë të barabarta do ti dhurohen familjes së Bashkim Pacollit dhe familjes së Përparim Sopes nga Janjeve. Humaniteti në vepër i mërgimtarëve tanë, tregon faktin se mërgata ka djelmosha që e duan atdheun dhe bashkë me dashurinë, jetojnë edhe me plagët e atdheut si është varfëria.

Gjeste të tilla duhet organizuar më shumë. Humanizmi ska alternative tjeter pos ardhejs në ndihmë atyre familjeve e njerzëve në nevoj. Vetëm me veper ndimha është aty. Me fjalë gjithmonë po na mbesin ëndërr.
Rrugen e Arben Gashit dhe miqëve të tij, duhet ta pëcjellin edhe të rinjët tjerë nga mërgata.
Për shkak të gryksisë së pushtetarëve atje, hajnisë e korrupcionit, popullata e varfër ka nevoj për ndihmë pothuajse si në kohen e luftes dhe paraluftës.

Vlen të theksojmë se në këtë turnir, vendin e pare e zuri EM “Cars” nga Wupetrali ndersa vendin e dytë e zuren “Stupcat” nga Münsteri.
Falenderojmë të gjithë pjesmarrësit për ndihmen e dhuruar.
 
21.06.2015
Düren


Njoftimi për organizimin e turnirit
Disa nga pjesmarrësit në turnir
Arben Gashi organizatori i turniritMirënjohje organizatorëve nga Bashkësia Kulturore Shqiptare "7 Shtatori" në Wupertal
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi