Agim Gashi Qeveritë tona

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim Gashi Qeveritë tona

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jun 12, 2015 1:34 am

Agim Gashi


Qeveritë tona


Dërgova te rrobaqepësi
Një stof të mirë shumë, 
Më mati e më ç´mati
Të më bëj kostum.

Dhe për disa ditë
Kostumi u qep,
E vesha të shkretin
Oh! Sa më binte keq!

U „skuq“ rrobaqepësi
Në fytyrë sa ska, 
Tërë fajin i shkreti
Stofit ia la.

Prap shkova n´dyçan
Bleva stof të ri,
Ia dërgova rrobaqepësit
Të më bëj zotëri!

Shkova pas një jave
Kostumi rrinte varrë, 
E vesha të shkretin
Më qiti si të marrë.

Kështu disa herë
Bleva stofa tjerë,
Kur paratë hargjova
Mendja erdhi n´derë.

Si të ketë faj stofi
Dhe popull´ i shkreti,
Faj kanë rrobaqepsit
Faj ka dhe pushteti.

I kanë hypur popullit
Si kuejt n´vrapim,
Fushata me gënjeshtra
Kush do dale n´fitim.

Vjen një qeveri
Dhe vjedhin me kosh, 
Ndersa populi i shkretë
Gjithmonë barkun bosh!

09.06.2009
Spitali i Bierkesdorfit
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi