AGIM GASHI - A KA KUND SHPËTIMTAR?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - A KA KUND SHPËTIMTAR?

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun May 03, 2015 3:06 pm

AGIM GASHI


A KA KUND SHPËTIMTAR?


Kjo vashë e ka emrin Kosovë. E kishte Dardani por ia ndërruan më vonë.
Disa e thërrasin Kosovë e disa Dardani.
Sot vasha Kosovë e Dardani mori rrugën drejt fatit me sy mbyllë.
A shkohet more me sy mbyll drejt fatit?
Po as te burri nuk shkohet me sy mbyll, dhe as drejt bashkimit kombëtar nuk shkohet me sy mbyllë.
Aha, interesant, me tha kjo vasha se vetëm populli i ka sytë mbyllë. Politikanët i banë sytë zgurdulluç dhe po vjedhin sa po menden.
Kosoves ia mbyllen sytë dhe po e dergojnë drejt humneres.
O ju motra e vllazni, po a lihet ore kjo vashë e bukur, e paster, madhështore, sublime, antike, hyjnore...mbi këto humnera? 
A po e shifni se pritet vetëm momenti kur të bie për të mos dal më kurr? 
Hej, a ka more kund shpetimtar a jo?
Bashkohuni ju që e doni e jeni të dashuruar në vashen Kosovë- Dardane.Ta shpëtojmë të shkreten.
Ajo kerkon ndihmë.
Unë do të mundohem.Më ndihmoni dhe do të ju ndihmoj!

03.05.2015
Düren A.G.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi