AGIM GASHI ORL BIO NUK ISHTE ORL POR KORB

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI ORL BIO NUK ISHTE ORL POR KORB

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Apr 04, 2015 11:30 pm

AGIM GASHI


ORL BIO NUK ISHTE ORL POR KORB


Edhe një „musliman“ i shtir u lajmrue sot nga Kumanova. Sa herë lajmrohen kësi tipa nga Ilirida, ja filloj me qa sepse atje kombëtares po i vie fundi dhe sdi a mbeten 5% shqiptar të vërtetë në mbar Iliriden trime të Xhemë Gostivarit që një jetë i këndova kësaj toke sublime, mu si i këndoja Kosovës dhe Çamërisë.
I tëri ai gjak që u derdh në tokat e Ilirides, njerzit e pa rod dhe labil të kombit, u rroken me mjekrrat e sekteve arabike, duke harruar çdo gjë shqiptare. Tani atje edhe përkujtimet dhe lajmërimet e vdekjeve bëhen me shkronja arabe.
Dhe tani një Orl Bio, pa emer e mbiemer, që më kishte dergu ftesë për miqësi dhe që e kisha me miqet tjerë, e rrutolloi bigën dhe ja futi fjlëve të ndyta që vështirë me i qitë goja se lene me i shkrue në publik. Thotë fjala popullore se „në kallabllak shifet budalla“. Fatkeqësisht na u mbush kombi me budall, hajdut, tradhëtarm, kurvar, vrasës…!
Dhe ja çka shkruen Korbi nga Kumanova:
_________________
Orl Bio


Oh Agim muti a edhe ne vdekjen e babait te Mavrajt po ban propagand dhe po shitesh patriot. Turp te qoft o i mjer, o i gjor dhe i poshter, po mjaft ma me keto marrezira dhe me kete KVAZISHQIPTARIZEM dhe KVAZIPATRIOTIZEM. Ty nyk je asgje tjeter pos nje "njeri" qe urren Shqiptaret e fes muslimane dhe s din gje tjter perpos te mbjellesh urrejtje dhe percarje. TURP, TURP, TURP...
_______________________
U habita dhe mora ta kontrolloj profilin e tij.Pashe se kishte studjue, ishte dentist, po punonte mirë dhe kishte një detyrë parsore që nga Kumanova ta mbronte „islamin“ atë islam që nuk i thuhet islam. Njeriu me besim te Zoti e me cilendo fe, nuk shprehet në mënyra të tilla. Dihet se FB është faqe e mbarë botes e ku mija agjent shiqojnë e studjojnë edhe shprehjet dhe fjalorin e kombeve. Deri tash „shqiptarët“ falsifikat, zënë vendin e parë për ofendime, sharje e ikje nga identiteti kombëtar duke u drejtue kah kulturat e lindjeve, edhe pse i takojnë perëndimit!

Për hirë të respektit që kamë edhe ndaj atyre që gabojnë, nuk dua me ja qitë sharjet dhe marrinat që mi ka shkruar në privat.Vetëm një të shkurtë:
_________
Orl Bio
Ja hanksh te gjith Shqiptareve Musliman

_______________________________
Në fund kerkoi edhe falje, por vonë ishte.Atëherë kur u ngi së shari e ofendime, ishte teper vonë.
Po e ceku edhe një fakt tjeter.Shkrimi ishte i gazetes Expres e jo i imi.Ata nuk e shanin gazeten por mua. Marrja e Zotit u bamë me këta taliban as shqiptar e as shkije.

04.04.2015
Düren

Fotoja e parë:Toleranca shekullore nërfetare shqiptare.Dy shqiptare mbajnë librat e shejta në duart e tyre të arta, dhe nuk dallojnë as në veshje e as në pamje.Shqiptare të vërteta.

Fotoja e dytë ORL BIO-Alias Korbi nga Kumanova.Orl Bio
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi