AGIM GASHI - KUR BYTHA JEPET LEHTË !

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI - KUR BYTHA JEPET LEHTË !

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Mar 01, 2015 9:35 pm

AGIM GASHI


KUR BYTHA JEPET LEHTË !

Arta A. Mehmeti : Ma Han bothen

Motra e vllëzër!

Ja ku ka arritë "madhështia" e degjenirimit të islamit të shtrembëruar nga mjekrroshat „hoxhollarë“. Ky edukim, kjo sjellje e vashave të reja, vashave cullakhane, lavireve që shesin trupin e tyre me para, ta gerdit islamin, ta gerdit Allahun, ta gerdit xhaminë e çka jo? Merreni me mend o njerz, po mundohen të na e gërditin edhe atdheun. Them se do ta ken të kotë.
Turpi u ngjit në kokat e rinisë, nga mullat që predikojnë seksin e 74 hyrijave në boten tjeter, humben ndjejnjat e jetës e njerzores, çthurren plotsisht edukimin kombëtar dhe ua fshinë ndjenjat për komb, atdhe, jetë, kulturë e mirësjellje.
Kosova është vend i varfër. Shumë nga rinia jonë nuk mundi ta shijon dashurinë e kësaj bote, apo e provuan në mënyra të çthurrura. Mungesa e shtëpive kombëtare të kulturës, kjo rini frekuenton në xhami duke e mbushur mendjen se kjo botë më nuk vlen asgjë, por kush do 74 hyria e seks në atë botë, le të shkon në Siri e Irak, le të bjen shehid se çdo dëshirë do ti plotsohet. Dhe, çdo kush që flet kunder do ta gjej belaja si mua që më versulen si hijenat lavir e lavire të pa educate, që nuk dine se çka është Zoti, besimi, kombi e atdhe.
Pa pritë e kujtue, si “dhurata” të së dieles, më erdhen në posten time „ledhatimet“ nga një Arta A. Mehmeti. Kur lexova se si më ofendon, nuk u përmbajta as unë, sepse u mbush kupa more njerz. Dhe pasi që ske shtet ku të ankohesh, duhet ti plasoj kështu në internet që ta shofin rinia e shëndoshë shqiptare, që të mësohen se si nuk duhet të veprohet.
Ja se si ledhaton Arta:
________________________________
Arta A. Mehmeti
O qeni plak qysh spot vie maree me fol per fe islame mshele at goj qenef ti pshturrsha vjet

Arta A. Mehmeti
Ah qeni plak ta dhifsha at mjeker si cap
U kallsh nxhehnem kurfar I flliqt

Agim Gashi
Hajt se kam me ta tregu qefin ty mos ki gajle

Arta A. Mehmeti
Ma Han bothen
___________________
Çdo pjestar i shteteve tjera armike që do ti shofin këto sjellje idiotike të kësaj rinie të edukuar në xhamitë dhe pufet e xhihadistëve shqiptar në Kosovë e Shqipëri, do ti marrin si pretekst të na sulmojnë, edhe pse të tillet paguhen pikrisht nga këto shtete.
Pse lejohen kështu këto gjëra, më pyeti një ditë një djalosh nga mërgata? Mu dasht me ia tregue të vërteten se shteti ynë është korruptuar i tëri. Aq më keq, se ky shtet u korruptue edhe nga ISIS, nga xhihadi, e nga grupet tjera radikale. Grupi kriminal SHIK ka lidhje tejet të ngushta me këto grupe, dhe mu këto grupe përmes hoxhollarve dhe BIK-ut, blejnë politikan e ministra edhe nga Qeveria që të veprojnë dhe rekrutojnë rini shqiptare, djem e vasha, pa u pengu. Disa burgosje tek-tuk në Kosovë, janë vetëm sa me ju qitë hi syve. Kapot akoma shetisin nKapot akoma shetisin në liri dhe veprim të plotë.
Unë nuk u hidhërova në Arten, por më erdhi keq që rinia jonë po shkon nga degjenerimi total. Më dhimben edhe prindërit e Artes e shumë Artave e Artanëve tjerë që i ndyten edhe këta emra të bukur shqiptar. 
Çdo gjë po na shkon mbrapsht o njerz!

01.03.15
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi