AGIM GASHI:DY FOTO QË FLASIN SHUMË

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:DY FOTO QË FLASIN SHUMË

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jan 29, 2015 11:42 pm

AGIM GASHI


DY FOTO QË FLASIN SHUMË


Fotoja e parë ia humbi imazhin Kosovës dhe policisë së Kosoves në përgjithësi.
Kur Namaz-Protesta me flamuj të Hamasit dhe veshje jo karakteristike për shqiptarë dhe evropianë, kerkonin ndërtimin e një xhamie të madhe përballë Katedrales katolike, artikujt e shtypit amerikan thonin se pamjet e tilla, që vijnë nga Kosova, vënë në pikëpyetje përkushtimin e proklamuar gjithandej për Kosovën, si aleate dhe mike e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Policia dhe shteti i Kosovës di të rrahë, plagos, maltreton, gjuan tonelata lotsjelljës në vrfnjakët që me 20 cent e kalojnë diten, në barkëzbrazurit, në nënat shqiptare me lotë të patharë, për ta mbrojtur një fashist serb që ofendon nënat shqiptare, edhe këtu shtypi i huaj pati vërejtje serioze ndaj policisë dhe Qeverisë.


Sot duke e përcjellë përfaqsuesin e policisë tek Jeta Xharra, u binda se kjo polici në veti mbanë kriminel, katila, analfabet, rrugaq e çka jo. U binda se kësaj policie i duhen reforma rrënjësore dhe mbi gjysma e policisë së tashme duhet të dergohet në shtëpi, ngase janë polic të pakualifikuar dhe që janë të afërm të qeveritarëve, të partiakëve e të atyre puthadorëve qeveritar. Kosova është në gjendje katastrofike dhe deri tani, më parë do të pranohet Bangladeshi në Evropë, se sa Kosova e arabizuar, turqizuar e kriminalizuar totalisht.
Këtë na e tregojnë më së miri edhe ikja dhe deklaratat e atyre që me vaj e lëshojnë atdheun. 
Dikush po mendon se jamë duke i dhënë përkrahje VV duke mos analizuar ato qindra shkrime të miat që ua kamë bërë me dije se unë nuk e mbroj asnjë parti politike, jamë opozitë e çdo partie politike, dhe do ti kritikoj kur punojnë keq e do ti lavdëroj kur punojnë mirë.
Disa ju gjuen atyre qytetarëve që gjuajten gurë, pa mendu fare se çka do të bënit ju po të ishit në vendin e tyre? Nuk e përkrahu dhunën aspak, ama asnjë kashore, por të fajsohen ata të shkretit e rrahur,e të mbrohen ato akte të pa pranueshme të policisë, më duket se këtë e bëjnë vetëm barkmbushurit. Duhet ta dini se dhuna është e inskenuar nga policia dhe njerzit e SHIK-ut e të dy partive të koalicionit. Këtu ska punë LDK-ja e vërtetë, por LDK-ja e shëndrruar në PDK dhe njerzit që e shiten prapanicën shumë lirë.
Paratë që u futen nga agjenturat e huaja, u shpërndanë haptas tek pushtetarët, tek përfaqsuesit e BIK-ut dhe te SHIK-u. Andaj, e vetmja arsye pse nuk pengohen protestat e islamistëve, dhe pengohen protestat e nënave dhe barkëzbrazurit. 
Vllëzër, të mendojmë me koken esull.Mbrojtja e së keqes po e keqson atdheun. 
Policia e Kosovës duhet të jetë e popullit sepse populli e paguan, e jo të bëhet vegël e karaxhozëve e susllovëve.
Atdheun e kemi keq ju motra e vllëzër shqiptar kudo që jeni!

29.01.2014
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi