AGIM GASHI:MOJ E BUKURA ME SHAMI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:MOJ E BUKURA ME SHAMI

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jan 22, 2015 10:43 pm

AGIM GASHI


MOJ E BUKURA ME SHAMI
(Humor)Moj e mira pritem pak, 
Ftyren mblutë, mbrapa cullak, 
Hije t´paska shamija ty, 
Ndal ti shof ata dy sy.


Moj e bukur moj me shami, 
Shpluet mbrapa shkon si atki, 
Ti përmbrapa kur u shplove, 
Pleq e t´ri na i tranove.

Dashuria ashtë si rreufeja, 
Rrok të vjetra e vasha t´reja, 
Kur të rrokë ajo rrufe
Nuk njef Zot e nuk njef fe.

Hajde, hajde byth bostane
Qysh si gave nanes tane, 
Ta kam thane e ta them troç
Sonte t´pres në kallamoq.

Hajde, hjde moj vashë e re, 
Sta shof ftyren si e ke, 
E di si tu ka duk nana, 
Hajde pra sonte te lama.

Sot atë nanë ti e ke të re
Bukuroshe mbi këtë dhe, 
Nuk mbulohet me shami
PO ti moj çka dreqin ki?

22.01.15
Düren

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi