PËRGËZIM I SINQERTË PËR ATA QË VOTUAN KUNDER QEVERISË

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

PËRGËZIM I SINQERTË PËR ATA QË VOTUAN KUNDER QEVERISË

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Dec 10, 2014 6:17 pm

PËRGËZIM I SINQERTË PËR ATA QË VOTUAN KUNDER QEVERISË


Isa Mustafa është zgjedhur kryeministër. Ai mori 73 vota të deputetëve, 12 më shumë se sa do t’i duheshin për ta fituar të drejtën që të qeverisë me vendin. 
Pavarësisht kësaj ai nuk u nda i kënaqur me këtë votim. Sedra e tij prej njeriu ka qenë e prekur shumë, dhe as që ka mund mos me e shpall kërcnimin publik kunder katër deputetë nga partia e tij, që nuk i dhanë votën, dhe një abstenimi.


Deputetët Vjosa Osmani, Armend Zemaj, Arben Gashi,Adem Salihaj Fatmir Rexhepi dhe Doruntinë Maloku kanë votuar kundër, ndersa Alma Lama ka abstenuar, që shefi i tyre në parti, të bëhet kryeministër i vendit.

Ai ua ka bërë me dije bashkëpartiakëve të tij që nuk e votuan, se nuk do të ua harrojë lehtë këtë. Tani pritet edhe hakmarrje me metoda të SHIK-ut dhe UDB-së edhe kunder deputetëve trima që nuk u gjunjëzuan nga kërcnimet e SHIK-ut e as nga kërcnimet e spiujve si...spo du ma ua marr emrat në gojë se po friksohem mos po infektohem. Ata janë virusa më të rrezikshëm se të Eboles.

Ju të dashur Deputet të popullit në krye me Anton Qunin që nuk mori pjesë në seancë e që keni votuar kunder dhe që keni abstenuar, voten e keni me meritë nga populli, Zoti dhe populli janë me Ju. Mos u zmbrapsni nga kërcnimet e askujt sepse dashuria e atdheut dhe e popullit kurorëzohet vetëm me sakrifica.

Ju përgëzoj sinqerisht!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: PËRGËZIM I SINQERTË PËR ATA QË VOTUAN KUNDER QEVERISË

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Dec 10, 2014 11:19 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: PËRGËZIM I SINQERTË PËR ATA QË VOTUAN KUNDER QEVERISË

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Dec 23, 2014 4:31 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: PËRGËZIM I SINQERTË PËR ATA QË VOTUAN KUNDER QEVERISË

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Dec 23, 2014 4:40 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: PËRGËZIM I SINQERTË PËR ATA QË VOTUAN KUNDER QEVERISË

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi