AGIM GASHI-SI TË FESTOJM PA TY NË BALLË?!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI-SI TË FESTOJM PA TY NË BALLË?!

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Dec 02, 2014 12:51 amAgim Gashi:SI TË FESTOJM PA TY NË BALLË?!


Sot më datën dy dhjetor
kur ditëlindjen doja të festoj,
foton tënde e mora në dorë
me pijetet çdo herë të kujtoj.


Do të ia këpus telat unë sharkisë time
veç për TY sonte do t’ këndoj
o yll drite i Dardanisë sime
më fal të lutem nëse lot lëshoj.


Gëzuar ditëlindjen or i bekuar
në këtë ditë të acartë dhjetori
u linde engjëll e vdiqe burrë
sepse vdekja e pamëshirë të mori?!


Ishe Yll i shqiptarisë,
një ikonë e rrallë kombëtare
simbol paqeje dhe i lirisë
me shpirt të bardhë e zemër të madhe.


Ishe shembull i gjithë njerëzisë,
për ide e vepra madhore
çdo veprim në favor të lirisë
askujt si TY s’i shkoi për dore.


Lot krenarie dhe pikëllimi
fytyrën time sonte përshkojnë
për TY or burrë veprash kryetrimi
që mbarë kombin përherë nderojnë.


Më fal të lutem Ibrahim Rugova
qe në ditëlindje qava për TY
gjithë këta lot që sonte lëshova
tu bëfshin dritë në përjetësi.


Të pershëdes me sharkinë time
tash shko e prehu atje n´qetësi,
gjithë për TY këndon zemra ime
me lot për faqe plot krenari.


O2. 12. 2010
DurenIlustrimi:Marjan Dodaj
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-SI TË FESTOJM PA TY NË BALLË?!

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Dec 02, 2014 12:59 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-SI TË FESTOJM PA TY NË BALLË?!

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Dec 02, 2014 1:04 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-SI TË FESTOJM PA TY NË BALLË?!

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Dec 02, 2014 1:14 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-SI TË FESTOJM PA TY NË BALLË?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi