AGIM GASHI:A ËSHTË KY "BAGEL AG" APO „GOLD AG“?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:A ËSHTË KY "BAGEL AG" APO „GOLD AG“?

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Nov 25, 2014 11:43 pm

AGIM GASHI


A ËSHTË KY "BAGEL AG" APO „GOLD AG“?
Ky farë „Lahperi“ rreper, Arian Agushi, "BAGEL AG apo Gold AG“ si e quan veten e tij, me mëngjesin e sotem u zgjodha unë, për ta shfry dufin e tij idiotesk duke sharë e flliq deri në ekstremizëm. 
Nuk dua ta kursej as veten time, por po ua qes edhe fjalët e mia se çka flisnim me kë njeri që flet në emrin e popullit shqiptar, i bën mysliman eksterimst të gjithë shqiptarët, përdor për qëllime të veta Komandantin Legjendar Adem Jasharin, përdhos personalitet tona si Ismail Kadare, Alma Lama etj. Para disa muajve kishte edhe një këngë tjeter ku shante e përdhoste përsonalitetet e shumë njerzëve të kombit, duke madhëruar sulltana e hajvana, me edukaten e hoxhollarëve ekstremist që paguhen nga qarqet armiqsore të atdheut tonë.
Sipas biografisë së këtij far Ariani, ky është një rrugaq i pa shkollë, analfabet, hajdut, perdor droge, ka perdor alkool, trupi i tij i shkruar e tetovuar që është në kundershtim me fenë islame, dhe tash një i tillë për një moment u bë engjëll me predikimin e Mulla Shefqetit e njerzëve si ai. Kapja në dorë e Kuranit nga ky njeri, pa la duert e marr avdes, është fyerje për vetë Kuranin dhe fetarët e devotshëm e atdhetar.
Të jeni të bindur, se këtij njeriu nuk i intereson qështja as e kombit e as e fesë. Ky thjesht është profiter i momenteve tona të mos funksionimit të shtetit. Asnjë shtet në botë sdo të lejonte të përdhoset personaliteti i shkrimtarëve të mëdhenjë, si Ismail Kadare, asnjë shtet sdo të duronte të përdhoset Nëna Tereze, Skënderbeu, Adem Jashari… 
Te ne këto jo që lejohen por edhe ndihmohen nga shteti, sepse vetë shteti nuk është më I mire se ky matrapaz.

Edhe një spo mundem pa e thënë:- Pse familja e Jasharajve lejon përdhosjen e figurës legjendare të Adem Jasharit?
Mbesim me shpresë se e ardhmëja do të ndryshon diçka për të mire. Policia e shtetit duhet të merret me këta kriminel sepse sheti po rrezikohet nga shumë anë!
Ja edhe biseda e tërsishem e zhvilluar sot nga Bagel AG:
25.11.14

„Ne ate vend ku lejohet qe Adem Jashari, qe u shkri familjarisht vete i 56-i per lirine e Kosoves, te behet vahabist neper kenge dhe askush nuk reagon, shoqeria ka krize te thelle morale dhe injoranca eshte pushteti kryesor.
Ku jane veteranet e luftes qe nuk e hapin gojen per kete? Si e lejojne te fyhet nga mbeturinat arabe dhe trushperlaret Adem Jashari dhe kauza e tij?“


Arian Agushi
Ma ka mar menja qe e han ti pak i pari
Msoje mir mos e le me ni tngume se sta therr fort
Kujdes kur fol se qishtu kan hi nlist te e dyta kta
Kshyri punt e tua


10:33
Agim Gashi
Cka po thue bre? Po kush te merr vesh me kete gjuhe rrugesh? Cka me ngue? Po ku ngoj une majmunllaqe antikombetare? Ti ma mire me shkue e me knue te ISIS atje ku po prejne koka.Atje e ke vendin!


10:34
Arian Agushi
A po ma han karin pra


10:34
Agim Gashi
O majmun, po une e di qe je pis


10:35
Arian Agushi
Tisha kon majmun tkisha perngja ty
O ti se din qe jom pidh some se per pis tkan rrejt
Shko qiju me ato poezi qe i lexojn 100 veta qe i ki nfbook


10:36
Agim Gashi
Hahahahaha, ti si perngjan askujt.Veç dynjas je. Bile majmunat jane shume ma patriota se ti e ma njerz.


10:36
Arian Agushi
Paloje pidhin qatje ku je
Po e di se ma vler ka majmuni se muslimani per qiftin tond oj godzill
Mos mkesh si pidh aty se ske puna me kesh
Shko nkar tash


10:37
Agim Gashi
O rrugaq, ik po du me vjell prej teje. Ti je musliman fashs , je vehabi, porkurr shqiptar jo


10:37
Arian Agushi
Vjell qifsha gushen e nones plas jarabi
Se ton at bark qe e ki me mish derri duhesh me qit dika
Mos shkruj ma thurre naj poezi
Hiqmu kari


10:38
Agim Gashi
Hahahahahaaha, kuku me dite vehten po idiot je, me kane si ti skisha rrnue ne Kosove.Na e flliqet atdheun


10:38
Arian Agushi
Ta qift Kosova nonen npidh
Hup


10:39
Agim Gashi
Botha jote Kadarene me kritikue, phu bre po sort te ndyte kishit pas. Shife fjlorin tend njehere


10:39
Arian Agushi
Hama karin ti edhe ai bashk


10:39
Agim Gashi
Une nanen nuk ta shaj se nna jote ashte nana jeme!


10:39
Arian Agushi
Jo te kishe pas si temen ti ndryshe i kishe pa senet
Baju tash zonin mos ta ni


10:40
Agim Gashi
Aiha, a po me frogon a?
Po tute arushen me shoshe


10:40
Arian Agushi
Tkallxova qka e pata niet tutju Zotit per mu mos ki dert


10:40
Agim Gashi
Ti me kane musliman nuk shan keshtu


10:41
Arian Agushi
Lema mu sa jom sa sjom

Qaq ok

10:41
Agim Gashi
Ti ske fe


10:41
Arian Agushi
Un kom koqe


10:41
Agim Gashi
Ato i ka edhe thiu


10:41
Arian Agushi
Qe qiftin e juv e perplasi per realiteti
Ani ta qift nonen pra ai se un larg
A po qihesh tash trashalluqko


10:42
Agim Gashi
Ti a? Vetem vehten tande.Po mundohesh edhe kombit me i ba keq, por i vogel je. Ka shqiptar hala ky troll
Hahahahaahaha, ti skelet


10:42
Arian Agushi
Po ka plot valla qe
E dojn edhe ma shum se un
Veq jo si ti peder


10:43
Agim Gashi
Hajde t´kallxoj çfare pederi jame!


10:43
Arian Agushi
Hahahaha ki qef mu kon npesh teme qifsha ploncin e prisht tmusht me raki e mish derri
Me te arsh tvjen keq se ti qi kejt ren
Hup


10:44
Agim Gashi
Une spi raki o hajvan, e kam t´musht me idhnime qe na i bajne çiftat tu


25.11.14
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi