AGIM GASHI:VJOLLCA DHE GËZIMI- TANDEMI QË SE KISHIM NJOHUR

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:VJOLLCA DHE GËZIMI- TANDEMI QË SE KISHIM NJOHUR

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Oct 15, 2014 1:23 pm

AGIM GASHI

VJOLLCA DHE GËZIMI- TANDEMI QË SE KISHIM NJOHUR


Vjollca Ibishi Çitaku

Vjollca Ibishi Qitaku është mbrojtsja më e flakët e Gëzim Kelmendit, njërit ng talibanistët më në zë në Kosovë. Gëzimi, po ti kishte edhe dhjetë avokata sdo të mundnin ta mbronin sikurse Vjollca, fetarja islamiste e cila mbron edhe shamijat por se han me u mbulue.
Vjoillca ngrit lart figurën e Erdoganit, Gëzimit, Aganit e radikalëve islamist ( ju them islamist sepse këta sëpari janë mysliman e pastaj shqiptar), saqë neser po të ju ipej rasti të gjitha viset shqiptare do të ia dhuronin ISIS-it, Turqisë ose Sirisë e pse jo edhe Serbisë. Unë nuk e di sa para ka hanger kjo Vjollca nga këto grupe mafioze për me i mbrojtë, por një e di që kjo për para do të bëhej edhe thi. Mbrëmë derisa luhej ndeshja Shqipëri-Serbi, kishte hyrë tek kënga që ja kushtova dje Gëzim Kelmendit, dhe sa e sa komente kishte bërë duke na sha neve që besojmë Zotin shqip, e duke i ngritë ata që falen arabisht dhe mendjen e mbajnë se si ma lirë ta shesin atdheun. Unë hyra te profili i saj dhe kontrollova fotot. Pashë se kjo ishte grua e martuar, kishte fëmijë, familje...! Po çka i duhet kësaj të bëj armiqësi me të gjithë e ti del krah mafiozëve? Askush nuk e gërgati Vjollcen, askush nuk e shau, askush nuk e kërcnoi.Përkundrazi, e nderonim dhe e kisha edhe në miqësi. Unë ia fshina komntet shumë të rënda, mbi tridhjetë, por mbrëmë kishte hyrë prapë dhe skishte ditë me u ndal Kur i pashë të gjitha ato komente, thashë: edhe treni ka dikund ndonjë stacion e ndalet, Vjollca nuk paska!
E luten disa mikesha që të ndalet e mos të ndytë aq shumë, por jo, të ndalur skishte te Vjollca Ibishi Qitaku.

Flamuri që fluturoi mbi qiellin e Beogradit në profilin e Vjollces

Ja nga disa komente të saja:
________________________

Vjollca Ibishi Qitaku 
https://www.youtube.com/watch?v=izIjfr5343Q&feature=share

Fjalimi më i fuqishëm i Kryeministrit turk Erdogan
Erdogan: Sikur të ishte Muhamedi a.s sot në mesin...
YOUTUBE.COM


Vjollca Ibishi 
Qitaku nuk keni faj ju por koha komuniste , sa po e shoh jeni te gjith mbi 40-tat dhe per ket arsyje jeni keshtu siq dhe po tregohni ne komentet e juaja kjo eshte kultura juaj me vjen keq edhe ni her por ju lutem me mirsjellje ti leni vend rrinis e ju shkoni ne penzion se nuk jeni ju fajtor por koha komuniste qe jeni rrit .Vjollca Ibishi Qitaku 
dhe sa per nje fjal tjeter te urt thot: mos e merr fen prej njerit por prej KURANIT nese e dini qka eshte


Vjollca Ibishi Qitaku 
e juve z.BACA AGIM sa per komentin e juaj lidhur me mua me vjen keq por un jam kjo qe jam dhe a e din cilan asht e mira ime qe nuk boj diferenca as fe e as ngjyr ,po me doket pi harroni te drejtat e njeriut ju , po nejse thash edhe ma heret nuk jeni ju fajtor por koha komuniste qe jeni rrit ju e shum do tjer , veq kaloni mir edhe shiqoni punt e juaj , mos ja kritikoni fen askujt nje lutje nga un edhe pse jam shum ma e re se ju ok klmVjollca Ibishi Qitaku 
dhe ishalla po fitojm sante a hahhaha ne ndeshjen e futbollit ntm per te miraVjollca Ibishi Qitaku 
E panderuara serbi, te pandershmit shkije e shkina ,ne emer te te gjitha nenave qe i late pa femije, te femijeve qe i late jetim, te grave qe i late pa burra ju uroj te gjitha te keqijat qe mund t'iu ndodhin njerezve. Uroj qe te gjitha vuajtjet qe na i keni shkaktuar t'u kthehen dyfish, psejo edhe trefish.
Me gjithe zemer shpresoj qe vuajtjet, semundjet e pasherueshme dhe te gjitha te keqijat t'iu shoqerojne tere jeten. Gjithashtu ju deshiroj vdekje te ngadalshme e te vuajtur, dhe ne ate bote ju deshiroj qendrim te kendshem ne ferrin qe iu eshte premtuar. 
Ne ndeshjen kunder jush ne do ju mundim sepse jemi me shume se te karikuar. As ju e as tifozet tuaj nuk mund t'i trembin luanet tane, ata do te vijne si mbreter ne token e te pareve te tyre te cilen ju e keni pushtuar e okupuarVjollca Ibishi Qitaku 
dhe ktina burri te madh Gëzim Kelmendi √ Zoti ja pranoft namazin dhe lutjet e tina , lum KOSOVA qe e ka sepse jan te rrall njerzit si ky , RRESPEKTVjollca Ibishi Qitaku 
Po me vjen marre mua qfar fjalori paske ti kukikuku mjer Kosova e familja jote


_____________________________________________________

Nuk do të merrem ma me z.Vjollcë.Le ta vretë ndergjeja e saj. Por flamurin që fluturoi mbi qiellin e Beogradit, e që ka fotot e Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit, mos ti mban në profilin e saj. Ngritja në qiell e Erdoganit, mbrojtja deri në çmendi e Gëzim Kelmendit, nuk ju bën nder atyre dy figurave madhore kombëtare që u shkrinë në luftë kunder turqëve që na robëruan 525 vjet.


********
Tani edhe dy fjalë për Gëzim Kelmendin.Të gjithë ne jemi dëshmitar që Gëzim Kelmendi publikisht deklaronte se Skënderbeu nuk kishte luftue për atdhe por për fe dhe nuk është Hero Kombëtar, nuk e njef Nënën Tereze, kerkon që Turqia mos të trajtohet si robruese e atdheut tonë por si shpëtimtare e shumë kerkesa tjera, pastaj mbrojtja deri në përflakje e rrymave radikale islamiste, hoxhollarëve të burgosur, aktiv në mbledhjen e ndihmave për Sisrinë dhe grupeve tjera radikale, e shumë e shumë gjëra të shpërfilljes së historisë kombëtare, mbrëmë kishte vu flamurin kombëtar në profilin e tij dhe gjoja anonte kah Shqipëria. Ja se vetëm kështu mund të duken ata që shesin veten, nderin dhe atdheun.
Po ti more Gëzim Kelmendi, ma hije të ka ndonjë flamur i ISIS-it ose flamuri turk, se sa kjo shqiponjë dykrenare së cilës në fakt ia ke frikën edhe në gjumë. Më mirë ta mbash drejtimin që e ke fillue se sa ndytja e flamurit tonë kombëtar. Të njejten gjë e kisht bërë Ferid Agani i stendave të zemrës!
Falja jote në hapsirat e Qeverisë së Kosovës dhe pamja e stemave e simboleve tjera qeveritare, na lë të kuptojmë se qellimet tua janë akoma më të ndyta. Ti qëllimisht ke bërë foto të tilla me ju tregue botes e me ju thënë se ju e ndihmuat Kosovën, hargjuat e u flijuat, ja ne si falemi aty ku nuk duhet, dhe ja se si shqiptaret formojnë zyrtarisht shtet islamist e të mirat u kthejnë me të keq. Ti don me një të qëllur me vra shumë shenja, por të gjithë ata që vjedhin atdheun, tradhëtojnë, spiunojnë e nga atdheu punojnë për të huajt, në fund do ta vrasin vetëveten.
Nuk kemi shtet, se po të kishim kësi lojra sdo të luheshin.Falja e Gëzim Kelmendit në hapsirat e Qeverisë


15.10.14
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi