AGIM GASHI:HIJENAT IDIOTIKE ANTIKOMBËTARE VERSULEN NË SULMIT E TYRE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:HIJENAT IDIOTIKE ANTIKOMBËTARE VERSULEN NË SULMIT E TYRE

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Oct 07, 2014 1:44 pmAGIM GASHI


HIJENAT IDIOTIKE ANTIKOMBËTARE VERSULEN NË SULMIT E TYRE


Pas letres së publikuar për Myftiun Tërnava, por edhe në disa shkrime ku unë e xhveshi krimin e organizuar tek feja jonë myslimane që kohet e fundit e uzurpuan bandat kriminale, hijenat e tilla u versulen pamshirshëm duke u marrë edhe me privatsinë time duke perdor fjalë aq të poshtra që si lejon as Kurani, as Bibla e as Zoti.
Shifet kjartë se të gjithë ata të mashtruar dhe të radikalizuar, janë njerz problematik, hajna, përëritës në shkolla, nxënës që mashtrohen pas „hoxhollarëve“ të cilët punojnë për interesa të huja. 
Një ndër më idiotikët e kësaj hajke hijenash të ndyta është edhe Labinot Noti Rexha, i cili pos profesionit të hajdutit, merret edhe me muzikë tallava, turqisht, serbisht e arabisht.
Kur u vra Elvis Pista, unë nga dhimbja e vrasjes ia kushtova një këngë. Po atë natë kur e ka pa tekstin në FB, ky far Labinoti e vjedh tekstin, shkon e përçudnon totalisht që smund ta quajsh as muzikë jevge, as tallava, as arabe por një sortë e muzikës idiotike që si bën nder as Elvis Pistes së ndjerë.
Ky para pak ditësh më ngriti në qiell me lavde, ndersa kur i kerkova ta heq këngën nga Youtube, u sul idioti me një reper idot nga Mücheni aq keq saqë në publik dhe në privat, kërcnonin edhe me metoda të inkuzicionit. Njëherë tha se me ta hjek këngën nga Youtube, unë po u dashka me ja pague 1000 euro shpenzimet që e ka inqizue. 
Ja pra paradoksi i idiotëve. Ta vjedh tekstin, e bën këngë, dhe të kerkon para. A nuk janë shantazhe këto? 
Kur e pan se janë fajtor, atëherë filluan gjoja ta mbronë islamizmin, hoxhollarët, sikur të ishin avokatët e atyre që merren me kriminalitet. Kam me ia bë publike edhe bisedat private, të parat me sa dashuri e pastaj të kthyera në armiqësi. Uë kam parë idiota të lloj-llojshëm në jetën time, por si këta të pashpirt e të paskrupull, të ndytë e çnjerzor, skam parë më parë. Fundja, ai që përdhos kulturen e vetë dhe pranon të huajen, ai smundet të jetë as njeri.Tallavxhitë janë edhe antikombëtar!
Ja si sulmon hijena tallavxhi, Labinot Noti Rexha, i cili e quan veten artist.Kjo është kur njerzit mundohen me i ngarkue merita vetes aq shumë sa smujnë me i bajtë e në fund shkulaven. Sot u shkulav edhe ky “muxhahedini” i Rahovecit.


Labinot Noti Rexha 
O Zotri Agim Gashi, . A e ke pyetur veten se si ke mbet sot ne kasollen tende.Ke mbetur si Beogradi vet, a din pse po ti as Biblen as Tavratin as Kuranin nuk i ke mesuar Femive te tu, prandaj tkan lan vet, dhe nuk jan kujdesur per ty, a din pse , sepse i ke larguar nga besimi në Zotë dhe ne librat te Shejt , ku aty shenon kujdesja e Prinderve dhe familijes deri sa ata jan te gjadh. Prandaj ti je aji personi qe ben shum Perqarje ketu me shkrime te tua , par mbrem edhe Arnold Gjergjaj qe fitoj ne boks Shampion EU qe eshte nga besimi Katolik por pershendeti gjith muslimanet dhe uroji festen e Kurban Bajramit .Por ti me shkrime te tua qe jan egoiste ateiste , ben perqarje neve Shqiptarve Qe ne kur skemi pas konflikt mbrenda neve . Tu kisha lut si nje Artist qe jam ndalu me keto metoda te tua , un di perse ben keshtu, ti ben qe te jesh ma shum i lexuar nga njerz , por kot e ke se je kokë boshe.....!


Logjikojeni se çfarë bagle njerzore është ky, pa nder me e thënë. Veten e quan artist e mua jo. Ky mundet me qenë tre herë fëmiu im dhe më kshillon se si duhet të punoj unë i cili kalova kazamatet serbe, torturat, burgosjet e të gjithë antarëve të familjes, që kësaj lirie i dhash gjk, djersë, pra, këngë, libra, vjet burgjesh.... I ka hyp kapitalit mbi, iu ka dhënë mundësia me hajni e me shund muzikë të bëhet i pasur, dhe tani si mbetet asgjë tjeter pos të bëhet idiot.
O zot, sa më dhimbsen këta njerz si ky. Nuk janë të pakët. Kur i shof që sdinë as të shkruajnë në gjuhen shqipe, dhe mundohen me të kritikue, me të silmue e me të kercnue...duhet me na u dhimbtë të gjithëve. Sot rininë shqiptare po e degjeneron xhamia e huaj, feja e huaj, sektarizmi fetar dhe paraja serbo-turko-arabe.
Fajtor janë edhe hoxhollarër e mirëfillt që nuk e marrin situaten në dorë.
E di që edhe ata po rrezikohen, po rrahen e po sulmohen edhe me tritol. Xhabir Hamitit e disa tjerëve ju desht edhe mbrojta nga policia pre këtyre bandave të tallavxhive idiota.
Kosovën po e rrezikojnë vetë shqiptarët dhe shteti. 
Po të mos vidhnin qeveritarët dhe partitë tjera politike, ata do të kujdeseshin të hapin shtëpi kulture, vende ku do të edukohej rinia jonë kombëtarisht, me atdhedashuri, televizione kombëtare ku do të mësohej historia dhe tradita jonë, e jo të na versdulen me seriale turke të sulltanëve që na e pinin gjakun dikur, krejt me qëllime të caktuara të rirobërimit.
Çuditem edhe me shoqatat e dala nga lufta. Kur është me i djegë vlerat, si flamujt dhe librat, janë të parët, por në ruajtjen e kombit e atdheut për ti nderuar shokët e tyre të rënë në alltaret e lirisë, asnjë fjlë të vetme nuk e qesin nga goja.
Fundja, unë poqëse nuk do të kem përkrahjen e shqiptarëve, sdo të mundem as të shkruaj më. Versuljet janë të pamshirshme dhe se gjendja ime shëndetsore e materiale nuk më mundëson punë të dinjitetshme. Shteti im pët të cilin kam luftuar një jetë, menjëherë pas lufte ma ndërsyen SHIK-un e më ndiqnin mu si këta muxhahedinat e sotëm. Nuk dallonin asnjëra në metodat e përdoruara. Me maska të parët e me maska të dytët. I bindur sot se këtu ka diçka të koordinuar edhe me shtetin dhe SHIK-un.Paraja sot po i bashkon kriminelët e të gjitha kombeve e ngjyrave!
Vetëm një gjë më shtyn të mos ndalem: fakti se atdheun po e dua më shumë se vetëveten!07.10.14
München
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi