KENNY MALMALI:NGUSHLLIME NGA MËRGIMTARI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

KENNY MALMALI:NGUSHLLIME NGA MËRGIMTARI

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Sep 18, 2014 9:41 pm

KENNY MALMALI


NGUSHLLIME NGA MËRGIMTARI


Ngushllime vlla I dashur Agim Gashi për vdekjen e vajzes sate Shqipes 
nga kjo jetë!

Hej ti miku im i dashur
Që po të mbytë këto ditë merzia,
Prano ngushllime nga Amerika,
Vështirë është me u nda nga fmia.

Vajza jote shkoftë n´parajs
E Ty Zoti ta falt durimin, 
Me fjalë nuk sherohet dhimbja
Zoti ta shpërbleftë pajtimin.

Kjo jetë e jona kështu është
Dikush vjen e dikush shkon,
Porse ndamjet janë të rënda
Zemrat tona na i përvëlon.

Prap ngushllime këngëtar
Ti poet, e, o i mërgimit, 
Për ne je pasuri shqiptare
Do të jesh për mbar njerzimin.

Më lejo si mik i zemrës
Bashkë me Ty ta ndaj merzinë, 
Larg e kemi ne atdheun
Larg e kemi dhe shtëpinë.

Njeri-tjetrin ta nderojmë
Në ditë t´vështira ti gjendemi pranë, 
Me ja sherue plagët e jetës
Me ngushllime e me fjalë.

Ngushllime miku im!
Nga..Kenny Malmali,,,!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi