PËRKUJTIM PËR SHQIPËN TIME

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

PËRKUJTIM PËR SHQIPËN TIME

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Sep 02, 2014 1:38 am

PËRKUJTIM PËR SHQIPËN TIME


Sot më 02.09.2014 bëhet një muaj nga nisja e fluturimit për në qiellin e amshimit të bijës sime 
SHQIPE GASHI-HOXHA
Do të kaloj edhe jeta e tërë e unë sdo e harroj.
Përgjithmonë je e mbjellur në zemrën dhe mendjen time. Dhimbja për Ty vetëm çka do të rritet. 
Babi Agimi me familje


Agim Gashi

VARGJE TË PËRLOTURA
/ Bijës sime, Shqipe Gashi /

Emer të shenjtë të pata dhënë
E shqip derdha edhe lotet për Ty
Kur ike për ta takuar perëndinë...
Bija ime Shqipja ime Dielli im

Më janë shuar rrezet e zemrës
Jetës i humbën të gjitha ngjyrat
E dhembja mi dogji damarët e shpirtit
Po keq e le babin Oi Oi Oiiiiiiii


15.08.2014-Lipjan




avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi