AGIM GASHI:FALENDERIM PËR ASTRID RUTTER HOTTERBEEKX NGA HOLANDA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Aug 29, 2014 12:44 pm

Thuhet se miqësia ska kufi. Jemi njohur dikur larg dhe sdi as se si jemi njohur. Natyrisht se ka ndodhë përmes internetin dhe rrjeteve sociale. E pasionuar për muzikën time si dhe vargjet e mia, bëri që të lindë miqësia e largët.
Astrid Rutter Hotterbeekx jeton një Holandë e unë në Gjermani.Një grua humane e me zemër të madhe e cila që sa e sa vite kujdeset për burrin invalid. Të rralla gra si kjo, apo jo? 
Me z.Astrid u takuam vetëm njëherë në jetë dhe atë kur bashkë me nënën e saj më vizituan në spitalin e Aachenit kur bëra transplantimin e mëlqisë. Më solli lule, një dhuratë, biseduam për smundjen, u njoftuam më mirë për ta mbajtur një miqësi njerzore e vllëzërore.
Thonë se vllaun dhe motren ta bën nëna. Por ka edhe motra e vllëzër që i takon Perëndia e të dalin shumë më moter e më vlla se sa ata që ti bëri nëna. Mvaret se çka ka lindë nëna e çka të ka dhuruar Zoti me takimet e reja në jetë. Si ata të nënës e si ata të takimeve jetsore, po qëlluan me vyrtyte të larta, janë pasuri.

Astrid Rutter Hotterbeekx e ndjeu dhimbjen për ikjen e vajzës sime Shqipes, në qiellin e amshuar. Pa hamendje më dergoi kartolinë ngushllimi. Te kjo kartolinë nuk gjeta vetëm ngushllimin për vajzën, por edhe vyrtytin e një gruaje që nuk njifeshim edhe aq mirë përsëafërmi, por që edhe nga largësia e ndjen miqësinë njerzore dhe ndan dhimbjen me tjerët saherë të vinë ato.

Ju falemnderit zonjë Astrid Rutter Hotterbeekx. Zoti të bekoftë Ty dhe nënën e Juaj por edhe burrin e Juaj për të cilin kujdesesh, e don dhe ndanë jetën me të. Të rralla gratë e të rrallë burrat si Astriti.

29.08.14
Düren

Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

Drejtat e ktij Forumit: