KOMENT I MUKT Të SHTRENJëT BEXHET PULLEJËS

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

KOMENT I MUKT Të SHTRENJëT BEXHET PULLEJËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Aug 23, 2014 8:47 pm


KOMENT I MUKT Të SHTRENJëT BEXHET PULLEJËS

Miku im i shtrenjt e patriot i vertete Asht plotesisht e vertete se te huejt tuj fillu me arabine saudite Turqine e tuj vazhdu me Ruset Serbet e Greket ka fut ne njeqind e nji menyra pare te madhe vetem e vetem per damtu identitetin tone Kombetare Kjo asht nje fatkeqesi alarmante qe per fat shume te keq te dy shtetet e Kombit tone ,te dy qeverite e tyre nuk po munden me thane ose po e inkurajojne kete fenomen teper negativ mbasi mesa duket kane vu interesat etyre personale mbi interesat e Kombit se nuk po ngopen me pasurite qe kane ne dispozicion por duan edhe ma shume duke sakrifikuar per kete gjene ma te shenjt identitetin Kombetare per te cile luftuan brez mbas brezi te patet tane tuj fillu me luftrat e popullit tone nen udheheqjen e heroit tone Kombetare Gjergj Kastrioti i mbiquajtur Skenderbej ,vazhdo me Kuvendin e Arberit per te cilen ideatori dhe ndihmesi kryeso ishte Papa Klementi i Dhjete i quajtur Papa Albani (se ishte me gjak e origjine Shqiptare vazhdo me lidhjen e famfshme te Prizrenit ,kongresi i shkrimit i Manastirit etj etj per te mos e zgjat me shume vargun e sakrificave te panumurta (me heroj si Ded Gjo Luli Ise boletina Hasan Prishtina ,hoxhe Vokrri ......Cte bejm o i dashtun mik e patriot Sot vertete kan ardhe kohe te veshtira dhe ne drejtim te fateve te Kombit kan ardh ne te dy anet pseudo patriotet qe spo ngopen tuj ndertu objekte kulti per te ndryshu raportin e besimit ne favor te ish pushtuesve tane shekullor dhe harrojn se ne jemi pjese thelbesore e Europes dhe qyteterimit te saj dhe jo pjese e Azise apo Afrikes Shif cfar synimesh kan fondamentalistet drejtuesit e "shtetit "te Isis ne Irak qe ne fakt perben nje rrezik kryesor per qyteterimin boteror (akoma merren me Kalifatin e duan te pushtojn gjith Europen deri ne Spanje Shif cbejn me popullin e krishtere Kurd qe i kthejn me dhune ne myslimane e ne mos pranofshin i therin si kashet Ne cilen faqe te Kuranit flitet per te kethyer me dhune te Krishteret ne Myslimane Un si dhe ti mik i dashur vertete jemi te besimit Mysliman por kurre nuk ushqejm urrejtje ndaj bashkomasve tane te besimeve te tjera perkundrazi i rrespektojm dhe na rrespektojne Kam pas nje mik te madh violinist virtuoz Ludovik Naraci quhe e me thonte "Bexhet un miqt e mije me te mire ne Shkoder i kam pas te besimit Mysliman"Pra per ta mbyll tek ne po vihen ne rrezik te madh dinjiteti dhe krenaria Kombetare deri sa akoma ne drejtim te kishes tone ortodokse asht nje Grek Janullatos kur ne kemi mjafte kuadro te tjere fetare te ortodoksise duke vleresuar patriotin e vertete At Nikoll Markun e Elbasanit etj etj Te pershendes e uroj gjith te mirat mik i nderuar e shume i rrespektuar Agim Gashi
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi