Anesti T Koxhaj:RAPSODI NË DHIMBJE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Anesti T Koxhaj:RAPSODI NË DHIMBJE

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Aug 05, 2014 12:55 amAnesti T Koxhaj:RAPSODI NË DHIMBJE


4. August 2014 

Dridhshëm lëshoi tingullin lahuta e birit të Dardanisë
Shkëputet nga zemra e tij një copëz shpirt-drejt qiellit
Bija e tij ,vesh krahët e ëngjëllit,shkon drejt yjësisë
I lë babait në shpirt vetëm dhimbjen dhe rrezet e diellit

                     ***
Mos u ligështo o lahutar,i vetë bjeshkëve kosovare...
Bashko dhimbjen tënde ,me durimin e vetë maleve !
Një ditë vetë Shqipja do hapi me krah-ëngjëlli dritare
Dhe do fluturojë ëmbël mbi tinguj lahute si ujvare...

Greqi 5 gusht 2014

Të nderuar miq e mikesha nuk kisha ndermënd të publikoj më poezi të mijat.Një fatkeqësi e ndodhur tek miku im dhe juaji mbase Tek AGIM GASHI që më datën 2 gusht iu nda nga jeta vajza e tij SHQIPE GASHI në modhë shumë të re...I shkoftë shpirti në parajsë kësaj vajze...të rapsodit dhe poetit të nderuar Agim Gashi.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi