URIMET E DITËLINDJES-Përparim Hysi:Urimi për Ty Agim!

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

URIMET E DITËLINDJES-Përparim Hysi:Urimi për Ty Agim!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jul 26, 2014 10:52 pmPërparim Hysi:Urimi për Ty Agim!

100 vjeç o Agim Gashi! 100-vjeç janë pak për ty!
Sepse ti je Dollibashi që këndon veç me sharki!
I mposht vuajtjet edhe hallet veç me këngë e me vargje
Dhe si lumë vërshojnë mallet, edhe mbushet plot një magje.

Ti s'jeton veç për vete,po për popull e Atdhe
Nëpër këngë vargje jete, për armiqtë kthehen rrufe
Si rrufe që i faron dhe i djeg si vetëtimë
ëmra jote veç këndon. Ndaj po vij me këtë urim!
 
Miqësisht, Përparim Hysi nga Tirana
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

ADEM KODRA

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jul 26, 2014 11:03 pmAgim miku URIMET ME TE PERZEMERTA ME RASTIN E DATELINDJES SUAJ , kete dege qershia e kam keput me dore timen . Te fresketa
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ali Sylejmani

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jul 26, 2014 11:08 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Arbnesha Mushkolaj

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 12:25 amUrime Ditëlindjen ,Shëndet e gjitha t'mirat i nderuari Agim ,Respekt .!


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Jul 27, 2014 12:37 am, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gani Bajrami

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 12:27 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Abedin Maliqi

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 3:01 am

I nderuar Agim, gëzuar ditëlindja dhe hyrja në decenien e shtatë. Dëshiroj të jesh një i moshuar kësisoj, i këtyre viteve dhe këto të jenë vite të amshueshme sepse këto janë vitet më të mira nga arsyeja se nga një aspekt ende mund të jesh aktiv, nga një aspekt tjetër mund të thuash në mënyrë krejt legjitime se je paksa i lodhur dhe se nuk e pranon atë presionin absolut për kryerjen e detyrimeve që t´imponohen dhe së treti nuk ka më arsyetime ... që do të thotë se deri në këto vite mund të arsyetohesh përmes bindjes se je ende i ri, se ka kohë për këtë apo atë punë për ta realizuar më vonë ... Pra uroj që t´i shfrytëzosh maksimalisht këto vitet më të mira .
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Buçe Buçja

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 3:07 am

Miku im i dashur i nderuar dhe shumë i respektuar i madhi z .Agim .Me rastin e Ditëlindjes sate prano Urimet më të përzemërta në emrin tim personal dhe në emër të Familjes sime... Duke ju dëshiruar mirqenje lumturi suksese dashuri, e mbi të gjithat shëndet në vitet që ju përcjellin pas... G ë z u a r ...
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Minivere Bajrami,Sokol Premti, Jup Krasniqi dhe Bajram Bllaca

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 3:18 amMinivere Bajrami


Le te jet çdo dite e ardhshme më e mire,le te jesin të gjithat simbas deshires tende,kur t’bjere shiu,për ty le të shkelqeje dielli, jeta jote le të jet rruga prej drandafillave e ujitur me shiun e lumturise , e ngrohur me lumturin e vertete , kurse nëpër jetë, le të të udhëheqe shendeti dhe lumturia.gëzuar ditëlindjen z.Agim Gashi i bofsh 100 vjet..SOKOL PREMTI


GEZUAR DITELINDJEN MIK, AGIM! U BEFSH 100 VJEC. JU UROJ PERZMERSISHT PER DITEN ME TE VECANTE TE JETES TUAJ PER 100 PERVJETORE TE FATLUMTURUAR KU FATI, MBARESIA DHE BEGATIA TE JENE KRYEFJALE E CDO DITE TE JETES TENDE. JU UROJ SUKSESE DHE SA ME SHUME EMOCIONE POZITIVE MES NJEREZVE DHE MIQVE TUAJ ME TE DASHUR.....!!!!!

Jup Krasniqi


Agim miku im i nderuar , sot me me deshire do uroja prinderit tuaj per ditelindjen tende sepse ata e meritojne nje gje te till sidomos nena jote ajo qe punoi me ter qenjen e saj qe sot ti te marrish urime nga shoket dhe miqet tuaja , ajo pra ka merituar uriminme te madh . por edhe ty urime e te deshiroj vetem dy gjera shendet dhe fat ne jete urime

Bajram Bllaca


Mesazhet për ditëlindje per Mikun Agim Gashi
Mos i numëro vitet! Numëroi uratat! Paq një ditëlindje të mrekullueshme! 
Rinia është vepër e natyrës, por mosha është vepër e artit! Urime Ditëlindjen! 
Urime në fëmijërinë tënde të dytë! Urime Ditëlindjen! 
URRAAA - më në fund këtu! Pra, rrëmbeji çelësat dhe vendose veturën në shpejtësi! Urime Ditëlindjen! 
Sikurse verë e mirë, ti vjen e bëhesh më mirë me vite! Urime Ditëlindjen! 
! Qëndro i sigurtë të shijosh këto vite sa më shumë që të jetë e mundur, sepse vitin tjetër kur ditëlindja tjetër do të vjen, ti do të jesh më i bukur dhe më i moshuar se çdo herë!!! 
Shpresoj që ditëlindja jote është vetëm fillimi i një viti përplot me lumturi! 
Të uroj një Ditëlindje të Mrekullueshme 
Të dëshiroj një Ditëlindje shumë të lumtur - dhe shumë e shumë të tjera 
Në festim të Ditëlindjes Tënde 
Qejfi për jetë është burim i rinisë! Urime Ditëlindjen! 
Urime Ditëlindjen! Ti nuk po mplakesh… Vetëm po bëhesh më i hijëshëm.
Ti nuk po mplakesh (vetëm të duket ashtu) 
Për dikend që është gjithnjë i ri 
Urime Ditëlindjen e Vonuar 
Me moshë vjen mençuria (urtësia). (Ti je Një prej Njerëzve më të mençur (urtë) që unë njoh!) 
Shum Urime I nderuar mik Agim shendet dhe qdo te mira ne jete
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Arbresha Hajrizi-mbesa

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 3:19 am


Daja im i dashurë urime ditëlindja,nga unë dhe Lokja,të urojm të kesh shëndet,lumturi dhe shumë gëzime, të përqafojm dhe të duam shumë shumë
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Maria Aparecida Nunes‎

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 3:21 amDitëlindjen e lumtur, fat i mirë Dhe jetë të gjatë e lumturisë dhe miku
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bedrije Beqiri

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 3:22 am


Urime ditelindjen, paq fat e jete te gjate dhe te begatshme miku Agim !
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mustafa Gashi

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 3:24 amMe rastin e ditelindjes deshiroj qe te dergoj urimet me te perzemerta, me deshire qe kjo dite e lumtur te jete per ty sot dhe ashtu lete vazhdoj gjat gjithe jetes tuaj lumturija dhe gezimi .Shume Urime
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aferdita D Krasniqi‎

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 11:53 amUrime miku yne me I nderuari
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marjan Dodaj‎

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 11:56 am


z. Agim Gashi | Urimet ma të mira mik i mirë. Edhe 100!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rexhep Rexhepi

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 12:02 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ajshe Mulliqi Gashi

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 12:05 pm


Urimet me te mira per ditelindjen tende. Sukses e mbarsi ne cdo aspekt te jetes.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hasan Gremi

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 12:08 pm
DITËLINDJA E AGIM GASHIT

Mëngjesi sot më motivoi një kënaqësi të veçantë, sepse publicist, poeti, kantautori dhe atdhetari i madh, AGIM GASHI ka ditëlindjen. Festofsh edhe 100 vite të tjera me të dashurit e Tu! Çoje gotën, miku im, aty ku je në truallin e të parëve, në hijen e mollëve, dardhave dhe të manave me aromë Kosove ta trokasim fort që shëndeti, lumturia dhe mbarësia të mbretërojë përherë në jetën dhe familjen tuaj të nderuar! Pena Juaj e mençur dhe zëri Juaj brilant punofshin e këndofshin me zemër e shpirt për të mirën e kombit tonë! Kalofshi sa më të gëzuar festën familjarisht! Miku juaj!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gani Bajrami

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 12:36 pmVLA AGIM GASHI GJDO TE MIER NE JET NUKU LODHE KUR TE PUNOJSH PER KOSOVEN E DASHUR E PER KOMBEN TON TE DESHIROJ SI KETA PLUMBA TE BARDH ASHTU TY SHENDET LUMETURI NE JET EDHE 100 vite gzuar miku i dashur
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Drita Ndue Krasniqi

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 12:38 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: URIMET E DITËLINDJES-Përparim Hysi:Urimi për Ty Agim!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 1:04 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: URIMET E DITËLINDJES-Përparim Hysi:Urimi për Ty Agim!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 1:16 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bukurije Gashi Pacolli‎

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 3:27 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Motra Age Qeta‎

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 3:29 pm


Kënga,muzika,poezia dhe arti janë thesare dhe gjevahire të pavdekshme.
Gjithashtu edhe juve Zt.Agim,ju dëshirojë jetë të gjatë dhe të pa shuar,
Me shumë bekime dhe shpërblime.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pjeter Ndrecaj‎

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 8:59 pmMe Urimet më të mira nga Kosova / Happy Birthday Agim Gashi/ Shëndet, Jetë Gjatë, Harmoni dhe dashuri të pafund me të dashurit tuaj të zemrës. Sukses dhe shëndet në jetë.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Murati‎

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 27, 2014 9:00 pm
I nderuari Agim Gashi, pranoni urimet më të sinqerta me dëshirë që t'i pritni edhe shumë ditëlindje të tjera bashkë me të dashurit...
Shëndet, suksese në krijimtari, jetë të qetë në lumturi familiare...
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: URIMET E DITËLINDJES-Përparim Hysi:Urimi për Ty Agim!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi