AGIM GASHI:URIME DITËLINDJEN ANGELA MERKEL

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:URIME DITËLINDJEN ANGELA MERKEL

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jul 17, 2014 1:05 amAGIM GASHI:URIME DITËLINDJEN ANGELA MERKEL

Ditë e Madhe për Evropën
Ditë e Madhe e Gjermanisë, 
Sot feston gjashtëdhjetëvjetorin,
Mikja e Madhe e shqiptarisë.


Urime e dashur Angela Merkel
Ke nga shqipja me dy krena, 
Për Ty festojmë sot edhe ne
Që të kemi, të lumtur jena.

Urime Ditëlindjen Engjulli jonë
T´urojmë suksese dhe shëndet, 
Shqiptaria për Ty lutet,
Të na jetosh edhe njëqindvjet.

Unë për Ty sot e këndoj këngën 
Me këta telat e sharkisë, 
Të na rrojë n´shekuj miqësia jonë
E tokës sime dhe Gjermanisë.

Gjermani moj tokë e rrallë
Atdhe i dytë për shqiptar!

17.07.2014
Düren

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:URIME DITËLINDJEN ANGELA MERKEL

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jul 17, 2014 6:08 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:URIME DITËLINDJEN ANGELA MERKEL

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jul 17, 2014 6:11 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:URIME DITËLINDJEN ANGELA MERKEL

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi