AGIM GASHI:AQ SA KAMË PUNUAR PËR LDK-në, AQ KAM TË DREJTË EDHE TA KRITIKOJ

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:AQ SA KAMË PUNUAR PËR LDK-në, AQ KAM TË DREJTË EDHE TA KRITIKOJ

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jun 28, 2014 12:38 pm

AGIM GASHI:AQ SA KAMË PUNUAR PËR LDK-në, AQ KAM TË DREJTË EDHE TA KRITIKOJ
 
Kohët e fundit u ndjeva i trishtuar për të saten herë me humbjen e LDK-së në zgjegjet lokale e tani edhe paralamentare. Për çdo humbje fajin e ka dikush, por gjithmonë dihet se fajtorë jan ata që e udhëheqin. Unë isha antar i LDK-së dhe vazhdoj të jemë apo edhe të ndjehem që nga fillimi i kësaj partie. Këtë parti rugoviane (jo klanore), në vitet e shkuara e kamë mbrojtë me gjak, djrsë, para, bugje, rrahje e maltretime. Por nuk humba shpresat se LDK është parti kombëtare që idealin e atdheut dhe lirisë e ka mbi partiaken. Për këtë u flijuan mijëra njerz që edhe e paguan me jetërat e tyre. Sot, mbi frytet e gjakut, mundit dhe sakrificave tona, louzin valle të djallit njerz të mbirë si këpurdhat pa shiut, njerz edhe me të kaluara tejet të dyshimta.
Kohët e fundit, pas humbjeve të zgjdhjeve nacionale, paknaqsitë u ngriten jo vetëm te unë por edhe te shumë ata që rugovizmin e kanë në shpirt dhe te ata që e panë me dy sytë se fajtori gjendet në mesin tonë. Kritikat rrodhen në llogri të krerëve të LDK-së e sidomos të asaj kaste e cila ka uzurpue me dashje LDK-në, asja kaste që e ka  privatizu për qëllime personale dhe e ka kriminalizue aq sa po barazohet me PDK-në.
Disave nuk po ju konvenon kritika.Jan mësue vetëm me i krue e me i lavdërue.Sidomos ngritin kokë kuadrot që me egzibicione politike ndrruan parti dhe u vendosen në LDK. Me ardhjen e tyre, sjelljet në subjektin e ri politik ndryshuan fort.Ata dhe ato sillen me LDK-në sikur të ishin formuesit dhe të parët e LDK-së duke harruar se këtë parti e formuan tjerët të cilët dhanë gjak e djersë, ndersa ju erdhët ta kullotni si bahqen e babes.
Me këto fjalë që po i shkruaj, nuk dua të arsyetohem apo edhe të krekosem për punën dhe kontributin tim, sepse punën dhe mundin për kombin e atdheun e ndjej obligim, por që të ju tregoj se ka rend dikund dhe se duhet që LDK të përtrihet me ata që e meritojnë dhe me ata që partinë e ndjejnë si grupim për të mirën e atdheut e jo për përfitime materiale. Ka djem LDK-ja dhe se nga kjo tokë e ujitur me gjak, do të mbinë akoma mbesa e nipa të Ibrahim Rugovës.
Disa që e gëzonin përkrahjen time, (Jo që e meritonin por për hire të LDK-së), sot kur dua tua shiqoj profilet në FB, më del gishti i Hashim Thaqit i ngritur përpjetë e i lidhur me fasha.
Nuk ju them asgjë tjetër pos hajt bacë e ju rritë mendja!
 
28.06.14
Düren

Gishti i cili shpërfill të mirën që ia bëre dikujt sa kishte nevoj!Libreza edhe e Antar Nderi të LDK-së!Një nga albumet!Me kongresmen e Senaror merikan më 1990 në Prishtinë!Puna si mësues me nxënësit e ikur nga lufta pa asnjë përfitim material!Nga pasjtime e gjaqeve 1990Pas një tkimi pune me Kolonel Tahir ZemënMirënjohje nga LDK e shteteve të Beneluksit në 15 vjetorin e punës nga Gani Azemi!Mirënjohje për 15 vjetorin e punës së LDK-së nga Dega në Gjermani!Mirënjohje nga Aktini i Stolbergut

Mirënjohje nga LDD për kontributin në vazhdimësi për Lirinë dhe Pavarsinë e Republikës së Kosovës!Në demostraten e Bonn-it!

Një ng shumë mirënjohjet!Një ng shumë mirënjohjet!Një ng shumë mirënjohjet!Te varri i Presidentit!Një nga shumë vendimet e burgjeve ng shteti serbNjë nga shumë vendimet e burgjeve ng shteti serbNjë nga shumë vendimet e burgjeve ng shteti serbNjë nga shumë albumet e mia!Një nga shumë albumet e mia!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi