URIME MUAJI I RAMAZANIT!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

URIME MUAJI I RAMAZANIT!

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jun 27, 2014 12:04 pm

URIME MUAJI I RAMAZANIT!
 
Me rastin e fillimit të muajit  të Ramazanit, shfrytzoj rastin që të gjithë besimtarëve shqiptar të vërtetë, agjerues të këtij muaji t´u uroj agjërim të lehtë, shtimin e dashurisë për atdheun dhe shtimin e solidaritetit me njerzit në nevojë.
Kosova është vendi i shqiptarëve andaj duhet që të agjerojmë si na agjeruan të parët, të lutemi shqip  e shqip ti lexojmë librat e bollshme fetare duke e shporrë ekstremizmin, fundamentalizmin dhe terrorizmin fetar.
Kush e ka në shpirt e zemër tolerancen ndërfetare, harmoninë dhe dashurinë ndaj Zotit e atdheut, ai mund të jetë edhe mysliman i mirë e i lidhun me Zotin.
Zoti kurr sdo ti doj ata që agjerojnë e mendojnë në vrasje, hajni e kurvëri. Zoti e shef çdo gjë.
URIME PRA E ME BESIM TE ZOTI PËR ATDHE E KOMB!
 

Agim  Gashi
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi