AGIM GASHI:NUSE KELMENDASE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:NUSE KELMENDASE

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jun 19, 2014 9:28 pm

AGIM GASHI


NUSE KELMENDASE
(Nekibe Kelmendit)


Ti nuse e Kelmendit
Ti me zemrën e madhe
Ishe grua më e fortë se çdo burr
Ti nuk do të harrohesh kurr

Tri vite Kosova ndjen mungesën tënde
Tri vite LDK-së i mungove shumë
Vdiq Dr.Rugova e Fadil Ferati
Më si Ata e si Ti nuk ka brum

Kur ike dhe morre rrugën e qiellit
Tregona a të kish dalë Bajrami para
Me dy sokolat tu t´qendisur me plumba
Sa bukur u rrinte e lirisë paja

Nekibe Kelmendi bija e Dardanisë
Nekibe Kelemendi Bashkpuntore e Presidentit Rugova
Fli e qetë në përqafimin e djemëve dhe burrit
Krenari të ka populli e krenari Kosova

Tri vite mbi plagët e familjes sate
Ua sheron atje në amshim
Edhe Ju mu bëtë pjesë e dhimbjes sime
Edhe Ju pjesë e mallit dhe e vajit tim

19.06.14
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi