AGIM GASHI:JASHTË NGA SHQIPËRIA O I HUEJ E ARMIQSOR

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:JASHTË NGA SHQIPËRIA O I HUEJ E ARMIQSOR

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jun 18, 2014 2:00 pm

 
AGIM GASHI

 

JASHTË NGA SHQIPËRIA O I HUEJ E ARMIQSOR

 

Shqiptari është vetëm shqiptar

Ai nuk blihet në markete e as në Pazar,

Ti o je i huaj, mysafir në token tone

Ose je i bimë nga toka dhe je shqiptar.

 

Njeriu që gjithonë profesion e kishte spiunazhin dhe tradhëtinë është ky njeri me mjekër si të çetnikut Drazha Mihajlloviq. Njeri më të dëmshëm se ky person që gjithmonë ishte në shërbim të shovenizmit grek, nuk ka në tokat tona.Pse erdhi e kush e solli? A nuk u mësuan shqiptarët akoma se deri sot të huajt e lindjes, dhe të fqiut grek, gjithmonë na sollën vetë dëme e përqarje ndërvllëzërore, ndërfetare e ndërnjerzore.

Veladoni i priftit në gjoksin këtij shovenisti grek, smund të ia mshef e as të ia maskoj punën e ndyrë që bën në atdheun tonë. Puna e tij dhe bindjet e tij e prunë edhe Kryepeshkopin serb në Shqipëri i cili me „bekimin“ e tij, midis të Shqipërisë tha se :-Kosova e Metohija janë tokë serbe!

Më vonë me „bekimin“ e tij grupe çetnikësh serb shpalosen flamurin serb duke ngritë tre gishtërinjë misdis tirane.

Me „bekimin“ e tij edhe Edi Rama i dha çelsin Bregoviqit, ftuan Zdravko Çoliqin të qirret në televizionet tona dhe me bekimin e tij Shqipëria merr teposhtëzen çdo ditë e çdo minut.

Binduni se ky mjekrrosh në çdo mëngjes kur zgjohet mallkon popullin tonë dhe atdheun tonë.

Largojeni më shpejt sa nuk ja kimi pa sherrin më të madh. Dikur do të bëhet vonë!

 

18.06.14

Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi