RAKEL VIANNA:ELES NÃO MENTEM-ATA SY NUK ME GENJEJN MU

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

RAKEL VIANNA:ELES NÃO MENTEM-ATA SY NUK ME GENJEJN MU

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jun 11, 2014 9:57 pm

Falenderim për miken poete nga Brazili për pozitë e saja plot dashuri, mirëkuptim dhe sinqeritet.Këtë poezi ma dergoi më26 qershor 2012.

RAKEL VIANNA

ELES NÃO MENTEM 

Meus olhos dizem tudo 
O que meu coração sente 
É só você ver o brilho nele 
E ficarás contente... 

Ele é o espelho 
Que levo em minha vida 
Nele você vê o reflexo 
De uma alma que já foi ferida... 

Viveu momentos felizes 
E momentos desesperadores 
Esse é o reflexo dos meus olhos 
Não me magoe, por favor... 

Eles não sabem mentir 
Nem escondem suas verdades 
Já passaram por vários dramas 
Mas sempre voltam à sua realidade... 

Eles são o sorriso que levo 
Estampado em minha boca 
São a alegria de minhas crias 
Olhos de uma poetisa tosca... 

Eles não mentem 


Rakel Vianna
24/06/201
2

ATA SY NUK ME GENJEJN MU

Sytë e mi i thonë të gjitha
Çfarë do që zemra ime ndjen
Shiqimi i Juaj plot shkëlqim 
Jetën time ma bën të lumtur ...

Ti je një pasqyrë
Të kam marrë në jetën time
Nuk ma shihni reflektimin
Nga një njeri me jetë t´plagosur ...

Ai ka jetuar momente të lumtura
Dhe shumë herë të dëshpëruara
Kjo është një pasqyrim i syve të mi
Mos më lëndoni mua, ju lutem ...

Ato sy nuk mund të gënjejë
As fshehin të vërtetat e tyre
Kanë kaluar nëpër disa drama
Por vijnë në realitetin tuaj ...

Ma dhuro buzëqeshjen i dashur
Vulosur në gojën time
Ti je fati dhe gëzimi im i ri
Sytë e tu të ashpër prej poeti

Ata nuk gënjejnë

Rakel Vianna
24/06/2012

 —
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi