VDIQ IDRIZ GASHI- NGA AKLLAPI ME BANIM NË FERIZAJ!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

VDIQ IDRIZ GASHI- NGA AKLLAPI ME BANIM NË FERIZAJ!

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jun 11, 2014 11:12 amVDIQ IDRIZ GASHI- NGA AKLLAPI ME BANIM NË FERIZAJ!

Kusheriri jonë Idriz Gashi sot paska ndrrue banesë.Shpirti i tij bujar paska marr rrugën e qiellit.
Si njoftoi djali i tij Naim Gashi, varrimi bëhet sot ora 17.
Idrizi ishte një njeri i dashur, bujar e tepër human. Ai shoqrohej ma babain tim Hamit Gashin dhe se në shumë raste të ndryshme Idrizi nuk kursehej tu ndihmonte njerzëve pasiqë ishte edhe një biznismen me sukses. 

Saherë shkoja në Ferizaj, unë e vizitoja, sëpaku deri tek shitoret atje në fund të Ferizajit te lagja që i thonë Mulliri i Kukës. Ishte familje atdhetare që gjithmonë ndihmonte lufteë për liri.
Më vonë në vitet e tetëdhjeta përpjekjeve të kombit iu bashkangjit edhe Hazir Gashi i cili duket në foton me mua dhe Idrizin, me të cilin edhe u danuam me burg për veprimtari "armiqësore".

Më 17 maj të vitit 2013 Haziri na e bëri një drekë në Janevë me qëllim që të çmallemi për vitet që nuk ishim pa.
Me këtë rast, kusherinjëve të mi, të gjithë familjes së madhe të Hafir Gashit u shprehi ngushllimet e mia të sinqerta. Ndaj dhimbjen me Juve të dashurit e mi. Të lehtë dheun e Kosovës e Dritë parajsen.

Nga mërgimi Agimi!


avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi